Nowa ścieżka na ulicy Grunwaldzkiej

Infrastruktura rowerowa wzbogaciła się o 600 metrów dzięki przebudowie chodnika na trakt pieszo-rowerowy na ulicy Grunwaldzkiej w Lesznie.

Ścieżka została zbudowana na odcinku od Al. Jana Pawła II do ul. 17 Stycznia. Dotychczasowy stan chodnika był w złym stanie technicznym, popękana i podniesiona przez korzenie drzew nawierzchnia od lat pozostawiała wiele do życzenia.

Zakres robót obejmował budowę traktu o szerokości 3,5 m o nawierzchni z betonu asfaltowego, zastosowanie wtopionych krawężników na zjeździe z jezdni do osiedla i przepompowni, montaż znaków drogowych a także nowe nasadzenia drzew.

Zadanie wykonywało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o., które w postępowaniu przetargowym zaoferowało najkorzystniejsza ofertę za realizację inwestycji – 340 tysięcy złotych.

Dodajmy, że wybudowana ścieżka na ulicy Grunwaldzkiej została połączoną z tą powstałą niedawno na ul. 55 Pułku Piechoty – dzięki temu rowerzyści mogą korzystać z ponad kilometrowego traktu wyznaczonego w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego.

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower