Ścieżką z Włoszakowic do Dominic?

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowy 3 km ciągu pieszo-rowerowego z Włoszakowic do Dominic.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowlanego (wykonawczego) na budowę ciągu pieszo – rowerowego przy drodze gminnej nr 712631P Włoszakowice – Dominice.

Jest to wybudowana w 2012 roku droga wyznaczona przez las, stanowiąca ułatwienie dla mieszkańców Dominic, szczególnie w okresie funkcjonowania Boszkowa-Letniska.

W zakresie przetargu jest przygotowanie m.in. projektów budowlanego, wykonawczego i koncepcyjnego (do dnia 29.09.2017 roku) oraz organizacji ruchu. Końcowy termin wyznaczono na 15.06.2018r.

Planowany 3 km ciąg pieszo-rowerowy ma rozpoczynać się od drogi powiatowej Włoszakowice-Zaborówiec a kończyć na drodze gminnej w Dominicach. Zgodnie z założeniami jej szerokość ma wynieść 2,5 m. W zamówieniu nie wykazano rodzaju nawierzchni traktu.

Wykonawca projektu będzie znany po 27 kwietnia, gdyż w tym dniu ustalono termin składania ofert.
Dodajmy, że na odcinku Włoszakowice-Dominice przebiega szlak rowerowy nr 20 (granatowy).

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower