Stojaki na ul. Słowiańskiej

W poniedziałek przy wyznaczonym kilka dni temu trakcie dla rowerzystów na ulicy Słowiańskiej w Lesznie zostały zamontowane stojaki rowerowe. Umożliwiają postawienie przy nich 32 rowerów. Wcześniej stojaki zamontowano także na ul. Westerplatte oraz na Al. 21 Października.

Realizacja zadania ma na celu rozbudowanie infrastruktury rowerowej na terenie miasta. Od dwóch lat w przestrzeni miejskiej stojaki rowerowe są wykonywane w dwóch odmianach „retro” oraz klasyczne ze stali kwasoodpornej. Każdy jest wzbogacony o poprzeczkę z dobrze znanym rowerowym logotypem Miasta Leszna. Są to stojaki U-kształtne, do których przypiąć można za pomocą zapięcia rowerowego jednocześnie ramę jak i koło roweru, co zwiększa bezpieczeństwo jednośladów.

W tym roku Urząd Miasta Leszna zakupił 26 stojaków, które pomieszczą przy nich łącznie 52 rowery. Zostały one zamontowane w następujących lokalizacjach:

•    2 szt (4 miejsca) – ul. Westerplatte przy skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską,
•    2 szt (4 miejsca) – ul. Westerplatte przy skrzyżowaniu z ul. Dowbora-Muśnickiego,
•    3 szt (6 miejsc) – ul. Westerplatte na wysokości fontanny,
•    3 szt (6 miejsc) – Al. 21 Października przy wejściu na cmentarz,
•    5 szt (10 miejsc) – ul. Słowiańska przy skrzyżowaniu z Al. Z.Krasińskiego,
•    5 szt (10 miejsc) – ul. Słowiańska przy skrzyżowaniu z ul. Przemysłową,
•    6 szt (12 miejsc) – ul. Słowiańska przy skrzyżowaniu z ul. Tama Kolejowa.

 

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower