Uszkodzone stojaki rowerowe

W godzinach nocnych doszło do uszkodzenia stojaków rowerowych zamontowanych na ulicy Słowiańskiej. Urząd Miasta Leszna zgłosił już sprawę do Komendy Miejskiej Policji, która wszczęła dochodzenie. Pomocne mogą okazać się nagrania z monitoringu.

W Lesznie sukcesywnie jest rozbudowywana infrastruktura rowerowa. W październiku 2017 roku w ramach wprowadzenia dwukierunkowego ruchu rowerowego na ulicy Słowiańskiej zostało zamontowanych 16 stojaków rowerów, które umożliwiały postawienie przy nich 32 rowerów.

Niestety w minionej nocy ktoś uszkodził stojaki zamontowane przy skrzyżowaniu z ul. Tama Kolejowa. Zniszczeniu uległo pięć sztuk, a szósty został uszkodzony. Prawdopodobnie zostały rozjechanie, ponieważ stojaki zostały wygięte a na ich powierzchni widać uszkodzoną powłokę. Co może zastanawiać pojazd musiał się poruszać pod prąd lub cofać na ulicy jednokierunkowej.

Jest to pierwsza taka sytuacja, gdzie uszkodzeniu uległy stojaki rowerowe. Z uwagi na ich wartość, która opiewa na kwotę ponad 5 tysięcy złotych sprawa została zgłoszona do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Urząd Miasta Leszna Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji prowadzi już działania w celu ich naprawy.

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower