„Czwórka” najbardziej rowerową szkołą

Podczas apelu z okazji Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 4 symbolicznie w formie czeku wręczono 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup stojaków rowerowych.To efekt kolejnej akcji „Rowerowego konkursu dla szkół”. Dodatkowo przekazano broszury "Rowerem po Lesznie", będący elementem kampanii edukacyjnej skierowanej do rowerzystów.

Konkurs organizowany jest od siedmiu lat przez radną Rady Miejskiej Barbarę Mroczkowską, redakcję Gazety "ABC" i portalu Leszno24.pl oraz portal Rowerowe-Leszno.pl. Ma na celu propagowanie ekologicznego transportu i zdrowego trybu życia. Zasady są niezmienne od lat - wygrywa ta szkoła, która uzyska najwyższy wskaźnik procentowy liczby rowerów na terenie szkoły do sumy uczniów.

W tym roku Komisja konkursowa postanowiła policzyć rowery w szkołach podstawowych. Najbardziej rowerową szkołą okazała się placówka, która przeniosła się do nowej siedziby przy ulicy Henrykowskiej w Lesznie. W dniu przeprowadzenia konkursu, a miało to miejsce 12 września do szkoły na rowerach przyjechała ponad połowa uczniów.

Dzięki akcji sukcesywnie zwiększa się ilość rowerowych miejsc parkingowych na terenie leszczyńskich publicznych szkół, a przez to bezpieczne ich pozostawienie na czas lekcji. Nagroda finansowa ufundowana przez Prezydenta Miasta Leszna Łukasz Borowiaka może być przeznaczona wyłącznie na zakup stojaków typu tzw. „U-kształtne” do których za pomocą zabezpieczenia rowerowego można przypiąć jednocześnie koło i ramę roweru.

Wyniki edycji 2018:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 38,01 %
  • Szkoła Podstawowa nr 2 – 20,73 %
  • Szkoła Podstawowa nr 3 – 13,98 %
  • Szkoła Podstawowa nr 4 – 51,93 %
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 22,86 %
  • Szkoła Podstawowa nr 7 – 26,48 %
  • Szkoła Podstawowa nr 9 – 24,27 %
  • Szkoła Podstawowa nr 10 – 15,58 %
  • Szkoła Podstawowa nr 12 – 26,03 %
  • Szkoła Podstawowa nr 13 – 6,93 %

Z zebranych danych wynika, że do leszczyńskich szkół podstawowych uczęszcza 6126 uczniów, z czego 23% z nich przyjechało rowerami na lekcje.

Dodajmy, że w poprzednich edycjach nowe stojaki rowerowe zyskały: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 4 z II Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 8, Gimnazjum nr 9 oraz Zespół Szkół Technicznych.

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower