Drzewa zatarasowały ścieżki

Jak już informowaliśmy z uwagi na zniszczenia spowodowane przez nawałnicę wprowadzono zakaz wstępu do Nadleśnictwa Karczma Borowa. Orkan Ksawery zatarasował także ścieżkę rowerową Leszno – Nowa Wieś oraz ulicę Kameruńską i Al. 21 Października.

Drzewo przewróciło się na ciągu pieszo-rowerowym Leszno-Nowa Wieś, około 200 metrów od parkingu w Nowym Świecie.

Natomiast na terenie miasta drzewa zatarasowały ulicę Kameruńską, czyli odcinek pomiędzy lasem a osiedlem domów jednorodzinnych na ulicy Francuskiej. Niebezpiecznie jest także na Al. 21 Października na odcinku od ul. Unii Europejskiej w kierunku Polany Trzech Dębów.

Jak się udało nam ustalić wprowadzony zakaz wstępu do Karczmy Borowej może obowiązywać nawet dwa tygodnie. Tyle potrzeba czasu na uprzątniecie głównych leśnych traktów i zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z lasu.

Obszar objęty zakazem:

(mapa: www.karczmaborowa.poznan.lasy.gov.pl)
Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower