Seniorzy znają przepisy ruchu drogowego

W poniedziałkowe popołudnie Oficer rowerowy Miasta Leszna zaznajamiał seniorów z wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego skierowanych do rowerzystów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Teresy Rękosiewicz, prezes stowarzyszenia „Wygraj Siebie” oraz studentów z Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbywających praktyki – Pauliny Lutowicz i Mateusza Kalitka.

Na początek blisko trzydziestu seniorów rozwiązywało test z wiedzy o znakach drogowych, a tym samym sposobie przemieszczania się rowerem po mieście. Test polegał na wyborze jednej z trzech odpowiedzi odnoszących się znaków oraz zachowania rowerzystów na leszczyńskich ulicach.

Następnie Patryk Moryson, Oficer rowerowy pracujący w Urzędzie Miasta Leszna przybliżał blisko trzydziestoosobowej grupie, na czym polega różnica w oznakowaniu traktów pieszo-rowerowych, co to jest kontrapas, kontraruch czy pas ruchu dla rowerów oraz kiedy można jechał po chodniku a także jak należy zachować się na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej z Al. Zygmunta Krasińskiego.

Pod koniec spotkania sprawdzano wspólnie sprawdzono poprawne odpowiedzi w „mini egzaminie”.

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower