Bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów

Na drodze powiatowej Leszno-Święciechowa w miejscu budowy drogi ekspresowej wygospodarowano dodatkowe miejsce dla pieszych i rowerzystów. Dzięki temu najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego nie muszą korzystać z jezdni pełnej samochodów.

Od pewnego czasu wspomniana lokalizacja jest miejscem budowy wiaduktu nad istniejącą drogą, po której będą poruszać się samochody na trasie pomiędzy stolicami województw wielkopolskiego i dolnośląskiego.

W związku z inwestycją zamknięty został kilkudziesięciometrowy fragment ulicy wraz z ścieżką pieszo-rowerową. Objazd wyznaczono drogą techniczną, jednak o pieszych i rowerzystów nie zadbano we właściwy sposób.

Zgodnie z przepisami prawidłowy przejazd rowerzystów jadących w kierunku Leszna polegał na przedostaniu się na drugą stronę jezdni, co przy panujących sporym ruchu drogowym było niebezpieczne.

Sprawą zainteresowało się na początku kwietnia Radio Elka, która otrzymywała sygnały od mieszkańców o zaistniałym problemie. Od wykonawcy robót filmy Moto-Engil Central Europea S.A redakcja otrzymała zapewnienie o niezwłocznie przyjrzeniu się sprawie.

Jak widać na załączony zdjęciach interwencja przyniosła skutek - dobudowano trakt z destruktu o szerokości ok. 2,5 metrów

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower