Zmiany w terminarzu Ligi

W terminarzu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej wprowadzono kilka zmian. Najważniejsza z nich to odwołanie tegorocznej edycji Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego – Bikefun Maraton. Powodem takiej decyzji jest przebudowa dróg na trasie imprezy.

Organizatorzy największej tego typu imprezy w regionie opublikowali oficjalny komunikat:

Ze względu na liczne przebudowy dróg w powiecie leszczyńskim, zwłaszcza na trasie Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego – Bikefun Maraton postanowiliśmy o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy. Odnosząc się do sugestii uczestników o przeprowadzenie maratonu na innej trasie informujemy, że jako organizatorzy chcemy zachować sprawdzoną formułę wyścigu (maratonu) typowo szosowego na jednej dużej pętli. Na chwilę obecną w związku z modernizacją dróg nie widzimy bezpiecznej możliwości zorganizowania imprezy na innej trasie o podobnej długości z pominięciem dróg krajowych, których zamknięcie jest praktycznie niemożliwe. W tym roku Mistrzostwa Dziennikarzy, które tradycyjnie odbywały się w ramach LMR planujemy przeprowadzić podczas edycji Leszczyńskiej Ligi Rowerowej w Krzywiniu. Jednocześnie zapraszamy na LMR w 2019 roku po zmodernizowanych trasach, co przełoży się na komfort, bezpieczeństwo i jeszcze lepsze czasy uczestników. 

Pozdrawiamy.
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Życie Jest Piękne"

Inne zmiany to wspomniany maraton w Krzywiniu organizowany przez Stowarzyszenie Euro-Rower.pl. Impreza zaplanowana na 1 lipca została przeniesiona na 30 czerwca. Co istotne nie będzie to wyścig MTB lecz rywalizacja na szosie.

Kolejna korekta w terminarzu dotyczy maratonu MTB we Włoszakowicach, który zadebiutuje w tym roku w Leszczyńskiej Lidze Rowerowej. Zawody planowane na 17 czerwca odbędą się 3 czerwca.

Jak tłumaczą organizatorzy LLR zmiany podyktowane są głównie głosami zawodników, którzy chcą rywalizować także w innych cyklach.


Aktualny terminarz LLR 2018:

  • 25.03.2018     TRZEBANIA (mtb)
  • 15.04.2018     RYDZYNA (mtb)
  • 12.05.2018     SMYCZYNA (mtb)
  • 20.05.2018     BELĘCIN (szosa)
  • 03.06.2018     WŁOSZAKOWICE (mtb)
  • 30.06.2018     KRZYWIŃ (szosa)
  • 12.08.2018     GÓRA (mtb)
  • 19.08.2018     PRZYBYSZEWO (mtb)
  • 16.09.2018     JEZIORKI (mtb)
  • 11.11.2018     OSIECZNA (szosa/mtb)

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower