Podsumowanie sezonu (#1): Solid MTB Maraton

Sezon wyścigów dobiega końca, czas więc na podsumowania cykli, które odbyły się w naszym regionie lub też zawodnicy reprezentujący teamy z regionu leszczyńskiego uplasowali się w czołowych miejscach klasyfikacjach generalnych. Podsumowanie zaczynamy od cyklu Solid MTB Maraton 2017.

Solid MTB Maraton to cykl maratonów MTB rozgrywanych w województwach wielkopolskim i lubuskim od 2015 roku przez krzywińskie stowarzyszenie Solid Sports Events. W ramach cyklu zostały zorganizowane wyścigi na trzech dystansach mini, mega i giga z podziałem na 21 kategorii wiekowych, 3 open i 1 drużynowej.

W tym sezonie rozegrane zostały o dwa maratony więcej niż w ubiegłym roku. Trasy wiodły po terenie powiatu leszczyńskiego (w okolicach Leszna, Górzna, Wilkowic), powiatu kościańskiego (w okolicy Krzywinia), powiatu wschowskiego (w okolicy Sławy) oraz powiatu śremskiego (w okolicach Śremu, Mchów, Bodzyniewa).

W klasyfikacji generalnej dystansu giga najwięcej punktów zdobył Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest), drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Paweł Wasiński a trzecie Michał Stachowski (REAL 64-sto)

Z kolei na szczycie tabeli dystansu mega uplasował się Krzysztof Orlik (Agrochest Team). Drugą pozycję zajął Mateusz Mróz (Convert Mróz Rowery Team), a kolejną Robert Drozdowski (Obudowa Grupa Pościgowa).

Natomiast w klasyfikacji mini zwyciężył Kacper Jabłoński (Strefasportu.pl MW Invest), „srebro” zdobył Marek Ostrowski (Borant Team Poznań) a „brąz” Maciej Połatyński (GTS Phyto Phorm Klenka).

Klasyfikacja generalna drużynowa:

1 – Strefasportu.pl MW Invest
2 – REAL 64-sto
3 – Team BEROTU


Klasyfikacja generalna dystansu MINI:

1/K2 – Lipowa Anna (Kołownik Włoszakowice)
2/K2 – Majchrzak Natalia (Strefasportu.pl MW Invest)
3/K2 – Borowska Julia

1/K3 – Jarząb Joanna (PSS Pozytywnie Zakręceni)
2/K3 – Danilewicz Anna (Green Bike MTB Team)
3/K3 – Matysiak Alicja

1/K4 – Bryl Joanna (Gostyń)
2/K4 – Trzepizur Lidia (Euro Bike Kaczarek Electric Team)
3/K4 – Wolska Joanna (Wataha MTB)

1/M1 – Jabłoński Kacper (Strefasportu.pl MW Invest)
2/M1 – Połatyński Maciej (GTS PhytoPhorm Klenka)
3/M1 – Kutrowski Błażej (Strefasportu.pl MW Invest)

1/M2 – Pochylski Bartosz (Bike`owe Wyprawy)
2/M2 – Borkowski Wojciech (Bike`owe Wyprawy)
3/M2 – Antkowiak Jakub (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)

1/M3 – Pogórski Grzegorz (FSD Sport)
2/M3 – Magdziak Jacek (Volswagen Motor Polski)
3/M3 – Marcinkowski Dawid (Ciesiółka Team)

1/M4 – Ostrowski Marek (Borant Team Poznań)
2/M4 – Makuchowski Bogdan (Bike Atelier Maximus Urbex)
3/M4 – Wencel Artur (Maz-Bram MTB Team)

1/M5 – Sudoł Robert (Borant)
2/M5 – Walczak Dariusz (Pozytywnie Zakręceni)
3/M5 – Nowak Janusz (Borant Team Poznań)

1/M6 – Gogolewski Kazimierz (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
2/M6 – Niedzielski Eugeniusz (Esesja)
3/M6 – Sikora Bronisław (Brzechwa Team)


Klasyfikacja generalna dystansu MEGA:

1/K2 – Witek Małgorzata (Strefasportu.pl MW Invest)
2/K2 – Rozwalka Marta (Strefasportu.pl MW Invest)
3/K2 – Samolewska Sandra (Kross Euro-rower.pl)

1/K3 – Połuch Joanna (Jakś-Bud Stowarzyszenie Biedrusko)
2/K3 – Wysokińska Anna (Restive Team)
3/K3 – Gogolewska Marta (Merx Team Wągrowiec)

1/K4 – Bzdenga-Antoniewicz Lidia (AF Mosina Team)
2/K4 – Głód Renata (Strefasportu.pl MW Invest)
3/K4 – Stachowiak Sylwia (Bieniasz Rowerownia Team)

1/M2 – Mostowski Marcin (Mrówka Czempiń)
2/M2 – Ciemniak Adam (FTI Racing Team Pro)
3/M2 – Rozwalka Krystian (Kross Euro-rower.pl)

1/M3 – Orlik Krzysztof (Agrochest Team)
2/M3 – Mróz Mateusz (Convent Mroz Rowery Team)
3/M3 – Lonka Radosław (Volswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

1/M4 – Drozdowski Robert (Obudowa Grupa Pościgowa)
2/M4 – Chyła Mariusz (REAL 64-sto)
3/M4 – Nogała Jerzy (Metabo Tora Bike)

1/M5 – Witkiewicz Marek (Poznań)
2/M5 – Binkowski Zdzisław (Grenn Bike MTB Team)
3/M5 – Rozwalka Zbigniew (Galibier Bikefun-Team)


Klasyfikacja generalna dystansu GIGA:

1/K - Hendrzyk-Majewska Katarzyna (REAL 64-sto)
2/K – Rozwalka Marta (Strefasportu.pl MW Invest)
3/K – Witek Małgorzata (Strefasportu.pl MW Invest)

1/M2 – Rozwalka Przemysław (Strefasportu.pl MW Invest)
2/M2 – Wasiński Paweł (Strefasportu.pl MW Invest)
3/M2 – Stachowski Michał (REAL 64-sto)

1/M3 – Papież Przemysław (Strefasportu.pl MW Invest)
2/M3 – Szturo Rafał (Sisu-OWB Team)
3/M3 – Gularek Szymon (Team Berotu)

1/M4 – Kędzia Adam (Strefasportu.pl MW Invest)
2/M4 – Tumiłowicz Janusz (DGR Racing Team)
3/M4 – Lorenz Daniel (Kibloski KS)

1/M5 – Drobniak Dariusz (Strefasportu.pl MW Invest)
2/M5 – Bróździński Ryszard (Goggle Pro Activ Eyewear)
3/M5 – Czekaj Jarek (REAL 64-sto)

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower