Podsumowanie sezonu (#2): Kaczmarek Electric MTB 2017

Kolejnym cyklem w naszym podsumowaniu sezonu jest Kaczmarek Electric MTB 2017. Zobacz, którzy kolarze reprezentujący teamy z regionu leszczyńskiego uplasowali się na czołowych miejscach w klasyfikacjach generalnych.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest organizowanym od 2010 roku cyklem wyścigów rowerowych odbywających się na terenach województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Ścigają się w nim amatorzy a także profesjonaliści w odrębnej klasyfikacji Elita.

W tym roku zawody rozegrano w Rydzynie, Żerkowie, Żarach, Sulechowie, Zielonej Górze, Kargowej, Strzelcach Krajeńskich, Dziwiszowie, Nowej Soli i Wolsztynie. Warto nadmienić, że inauguracyjną imprezę zorganizował leszczyński Klub Sportowy 64-sto.

W klasyfikacji generalnej indywidualnej brane były pod uwagę siedem najlepszych wyników w poszczególnych edycjach. W tabeli uplasowały się osoby, które wystartowały co najmniej siedem razy w tegorocznym sezonie:

1/MMŁ Młodzik - Bartkowiak Kacper (REAL 64-sto)

1/K2 mini - Tumiłowicz Sylwia (DGR Racing Team)
1/MJM mini - Fiszer Kacper (REAL 64-sto)
3/K4 mini - Zimniak Magdalena (Galibier Bikefun Team)
3/M1 mini - Dańczak Kail (REAL 64-sto)
3/MJM mini - Mądry Jakub (REAL 64-sto)
4/M6 mini - Sikora Bronisław (Śmigło Osieczna)
5/M4 mini - Ratajczak Piotr (Orzeł Lipno)

1/K4 mega - Chyła Iwona (REAL 64-sto)
1/M1 mega - Pajzert Emilian (REAL 64-sto)
2/K3 mega - Dembska Hanna (Kross Euro-rower.pl)
3/M1 mega - Jabłoński Kacper (Strefasportu.pl MW Invest)
6/M2 mega - Matuszewski Mateusz (Metabo Tora Bike)

1/M3 giga - Mizuro Wojciech (REAL 64-sto)
3/M2 giga - Stachowski Michał (REAL 64-sto)
3/M4 giga - Chyła Mariusz (REAL 64-sto)
4/M4 giga - Kędzia Ada (Strefasportu.pl MW Invest)
5/M3 giga - Tęgi Tomasz (REAL 64-sto)

1/KElita giga - Hendrzyk-Majewska Katarzyna (REAL 64-sto)
3/MElita giga - Kasprzak Maciej (REAL 64-sto)
4/MElita giga - Grabarek Grzegorz (REAL 64-sto)
7/MElita giga - Adamkiewicz Adam (REAL 64-sto)

Do klasyfikacji górskiej DT Swiss były zaliczane imprezy o podwyższonym stopniu trudności w miejscowościach Żerków, Żary, Zielona Góra i Dziwiszów. W klasyfikacji były uwzględniane wyniki z trzech najlepszych wyścigów:

1/K giga - Hendrzyk-Majewska Katarzyna (REAL 64-sto)
2/M giga - Grabarek Grzegorz (REAL 64-sto)
3/M giga - Kasprzak Maciej (REAL 64-sto)

4/K mega - Chyła Iwona (REAL 64-sto)
4/M mega - Pajzert Emilian (REAL 64-sto)
5/K mega - Dembska Hanna (Kross Euro-rower.pl)

Nieodłączną dodatkową klasyfikacją są zmagania zawodników reprezentujących branżę elektrotechniczną. Uplasowali się w niej kolarze REAL 64-sto: Marcin Stefański (3 msc / mini) oraz Marcin Czekaj (6 msc / giga).

Ostatnią końcową klasyfikacją jest „drużynówka”. Na drugim stopniu podium stanęli kolarze REAL 64-sto, którzy do triumfatorów teamu Euro Bike Kaczmarek Electric Team stracili jedynie 20 punków.