Podsumowanie sezonu (#3): Bike Maraton 2017

Wraz z kolejnym tygodniem kontynuujemy podsumowanie sezonu 2017. Dziś piszemy o kolarzach reprezentujący teamy z regionu leszczyńskiego, którzy uplasowali się na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej cyklu Bike Maraton.

Bike Maraton to cykl największych ogólnodostępnych amatorskich maratonów rowerowych MTB, które w sezonie 2017 rozegrano w dwunastu lokalizacjach. Były to: Miękinia, Zdzieszowice, Polanica Zdrój,Wisła, Jelenia Góra, Ludwikowice Kłodzkie, Szklarska Poręba, Bielawa, Obiszów/Grębocice, Wałbrzych, Kielce i Świeradów Zdrój.

W klasyfikacji generalnej indywidualnej branych było pod uwagę 7 najlepszych startów (za wyjątkiem elity), natomiast klasyfikowani byli zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 4 maratony. W „generalne” nagradzani zostali kolarze, którzy zajęli miejsca 1-10.

W klasyfikacji dystansu giga w M2 triumfował Paweł Wasiński, który ukończył dziesięć wyścigów.  Z kolei w kategorii M3 na piątej pozycji uplasował się Przemysław Papież a na szóstej Marcin Jurków.

Natomiast w tabeli dystansu mini z dorobkiem 11 maratonów na najwyższym stopniu podium kategorii M1 stanął Kacper Jabłoński.

Dodajmy, że wszyscy wymienieni kolarze reprezentują barwy Strefasportu.pl MW Invest.