Podsumowanie sezonu (#4): Leszczyńska Liga Rowerowa 2017

Siódmy sezon cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej przeszedł do historii. Niemałe osiągnięcie dokonał Adam Adamkiewicz z REAL 64-sto, wygrywając trzeci rok z rzędu klasyfikację generalną. Zobacz, którzy kolarze odebrali statuetki i dyplomy podczas uroczystego podsumowania cyklu.

Leszczyńska Liga Rowerowa to cykl imprez rowerowych rozgrywanych od 2011 roku w regionie leszczyńskim. W miniony sezonie odbyło się 9 zawodów, które zorganizowali: LUKS „Orzeł” Lipno (Lipno i Trzebania wraz z LKK Team), S.K.F. „Życie Jest Piękne” (Leszno, Osieczna), Stowarzyszenie Euro-Rower.pl (Krzywiń), Stowarzyszenie „Sto Procent Pasji” (Góra), Stowarzyszenie PSS „Pozytywnie Zakręceni” (Przybyszewo) oraz Stowarzyszenie „Klub Sportowy 64-sto” (Jeziorki i Nowy Belęcin – nowość w tegorocznym sezonie). LLR wyróżnia od pozostałych cykli różnorodność imprez od zawodów MTB, przez kryterium leśne po klasyczny maraton szosowy.

Warto zaznaczyć, że hat tricka udało się wywalczyć Adamowi Adamkiewiczowi (REAL 64-sto). Po raz trzeci z rzędu został triumfatorem klasyfikacji open mega cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Nie zawiedli pozostali członkowie teamu - na pozostałych miejscach na podium stanęli Maciej Kasprzak i Grzegorz Grabarek.

W klasyfikacji generalnej mini najlepszym zawodnikiem został Wojciech Mizuro, drugie miejsce zajął Emilian Pajzert (oboje REAL 64-sto) a trzecie Arkadiusz Nędzewicz (Metabo Tora Bike).

Z kolei w „drużynówkach” w mini zwyciężył REAL 64-sto, przed Metabo Tora Bike oraz Kross Euro-rower.pl. Natomiast w klasyfikacji mega najważniejsze trofeum trafiło także do Klubu Sportowego 64-sto – na drugiej pozycji uplasował się LKK Team a trzeciej Strefasportu.pl MW Invest.

Wyniki najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej LLR 2017:

Kat. Młodzik
1. Kacper Bartkowiak – REAL 64-sto
2. Patryk Krzyżyński – R-Team Rydzyna
3. Mikołaj Skorupiński – REAL 64-sto
4. Amadeusz Wróblewski – Kołownik Włoszakowice
5. Wiktor Staniewski – REAL 64-sto
6. Jakub Chudak – ŚTC Śmigiel

Kat. Młodziczka
1. Julia Nowak – Rehau Relazoo Team
2. Sara Jóźwiak – ŚTC Śmigiel
3. Martyna Dziewic – DGR Racing Team
4. Ewelina Rau – Leszno

Kat. Junior
1. Jakub Mądry – REAL 64-sto
2. Kacper Fiszer – REAL 64-sto
3. Dawid Kowalczyk – REAL 64-sto
4. Eryk Stróżycki – Metabo Tora Bike
5. Dariusz Świt – 4EVER Bike
6. Dawid Gindera – R-Team Rydzyna

Kat. Juniorka
1. Martyna Szudra – LKS Szawer Leszno
2. Marta Halczyn – LKK Team - Junior
3. Natalia Łukaszakiewicz – Orzeł Lipno
4. Malwina Kusz – Orzeł Lipno
5. Daria Łętkowska – TC Scott Chrobry Głogów
6. Alicja Szudra – LKS Szawer Leszno

Kat. Mini K2
1. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
2. Sandra Samolewska – Kross Euro-Rower.pl
3. Anna Lipowa –  Kołownik Włoszakowice
4. Halina Jacejko – Questy
5. Magdalena Matuszewska – Questy
6. Małgorzata Kokocińska – Thermic Team

Kat. Mini K3
1. Joanna Jarząb – Pozytywnie Zakręceni
2. Agnieszka Nowak – Orzeł Lipno
3. Beata Oleksy – Kościan
4. Paulina Grejnet – Leszno
5. Agata Mularczyk – DGR Racing Team
6. Monika Cegła – Raszkoń

Kat. Mini K4
1. Iwona Chyła – REAL 64-sto
2. Magdalena Zimniak – Galibier-Bikefun Team
3. Justyna Konopczyńska – Kross Euro-Rower.pl
4. Joanna Bryl – Gostyń
5. Danuta Dąbrowska – 35 Plus
6. Renata Głód – Strefasportu.pl MW Invest

Kat. Mini M1
1. Emilian Pajzert – REAL 64-sto
2. Błażej Kutrowski – Strefasportu.pl MW Invest
3. Kacper Jabłoński – Strefasportu.pl MW Invest
4. Michał Kaźmierczak – REAL 64-sto
5. Grzegorz Huzar – DGR Racing Team
6. Jan Szymański – LKK Team – Junior

Kat. Mini M2
1. Arkariusz Nędzewicz – Metabo Tora Bike
2. Krystian Rozwalka – Kross Euro-Rower.pl
3. Przemysław Nalewaj – REAL 64-sto
4. Bartosz Bednarczyk – Kross Euro-Rower.pl
5. Maciej Mogiłka – Kross Euro-Rower.pl
6. Tomasz Grondal – Metabo Tora Bike

Kat. Mini M3
1. Wojciech Mizuro – REAL 64-sto
2. Dominik Kaczmarek – Galibier-Bikefun Team
3. Przemysław Ratajczak – Metabo Tora Bike
4. Marek Wawrowski – Spinko Leszno
5. Mirosław Kajoch – Galibier-Bikefun Team
6. Waldemar Kajoch – Galibier-Bikefun Team

Kat. Mini M4
1. Jerzy Nogała – Metabo Tora Bike
2. Paweł Kołosionek – R-Team Rydzyna
3. Tomasz Paradowski – Msport Obudowa Grupa Pościgowa
4. Radosław Łata – R-Team Rydzyna
5. Przemysław Szłapka – R-Team Rydzyna
6. Marcin Sołtysiak – Galibier Bikefun Team

Kat. Mini M5
1. Tomasz Ratajczak – Metabo Tora Bike
2. Dariusz Walczak – PSS Pozytywnie Zakręceni
3. Janusz Majchrzak – Rybczyński-Bikes Remers TP-Link Team
4. Andrzej Skorupski – Brzechwa Team
5. Zbigniew Rozwalka – Galibier-Bikefun Team
6. Aleksander Jęsiek – Ciesiółka Team

Kat. Mini M6
1. Zdzisław Binkowski – Brzechwa Team
2. Bronisław Sikora – Śmigło Osieczna
3. Grzegorz Brzechwa – Brzechwa Team
4. Andrzej Karmowski – Poznań
5. Franciszek Komolka – Brzechwa Team
6. Grzegorz Napierała – Rybczyński-Bikes Remers TP-Link Team

Kat. Mini Open Kobiety
1. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
2. Sandra Samolewska – Kross Euro-rower.pl
3. Anna Lipowa – Kołownik Włoszakowice

Kat. Mini Open
1. Wojciech Mizuro – REAL 64-sto
2. Emilian Pajzert – REAL 64-sto
3. Arkadiusz Nędzewicz – Metabo Tora Bike
4. Dominik Kaczmarek – Galibier Bikefun Team
5. Przemysław Ratajczak – Metabo Tora Bike
6. Błażej Kutrowski – Strefasportu.pl MW Invest

Kat. Mega K
1. Renata Głód – Strefasportu.pl MW Invest
2. Hanna Dembska – Kross Euro-Rower.pl
3. K.Hendrzyk-Majewska – REAL 64-sto
4. Danuta Dąbrowska – 35 PLUS
5. Joanna Jarząb – Pozytywnie Zakręceni
6. Agnieszka Gołembiewska – Brzechwa Team

Kat. Mega M2
1. Adam Adamkiewicz – REAL 64-sto
2. Grzegorz Grabarek – REAL 64-sto
3. Michał Stachowski – REAL 64-sto
4. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest
5. Bartosz Wujczak – REAL 64-sto
6. Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest

Kat. Mega M3
1. Maciej Kasprzak – REAL 64-sto
2. Przemysław Papież – Strefasportu.pl MW Invest
3. Krzysztof Zalesiński – Strefasportu.pl MW Invest
4. Marcin Sobański – DGR Racing Team
5. Andrzej Skiba – LKK Team
6. Daniel Huzar – DGR Racing Team

Kat. Mega M4
1. Mariusz Chyła – REAL 64-sto
2. Krzysztof Paterka – LKK Team
3. Roman Szczepaniak – LKK Team
4. Janusz Tumiłowicz – DGR Racing Team
5. Arkadiusz Tietz – LKK Team
6. Arkadiusz Kaczmarek – Fitness Klub Sporting

Kat. Mega M5
1. Krzysztof Skorliński – LKK Team
2. Aleksander Khitrykau – REAL 64-sto
3. Ryszard Bróździński – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
4. Robert Gbiorczyk – ŚTC Śmigiel
5. Zbigniew Soboń – Eska Team
6. Dariusz Drobniak – Strefasportu.pl MW Invest

Kat. Mega Open
1. Adam Adamkiewicz – REAL 64-sto
2. Maciej Kasprzak – REAL 64-sto
3. Grzegorz Grabarek – REAL 64-sto
4. Michał Stachowski – REAL 64-sto
5. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest
6. Bartosz Wujczak – REAL 64-sto

Klasyfikacja drużynowa - Mini
1. Real 64-sto
2. Metabo Tora Bike
3. Kross Euro-Rower.pl

Klasyfikacja drużynowa - Mega
1. Real 64-sto
2. LKK Team
3. Strefasportu.pl MW Invest

FOTORELACJA Z GALI - zobacz

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower