Podsumowanie sezonu: Leszczyńska Liga Rowerowa 2018

Ósmy sezon cyklu imprez kolarskich Leszczyńska Liga Rowerowa przeszła do historii. W sobotni wieczór w sali bankietowej „Finezja” odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono puchary i dyplomy na najlepszych zawodników minionego sezonu.

Leszczyńska Liga Rowerowa to cykl imprez rowerowych rozgrywanych od 2011 roku w regionie leszczyńskim. W miniony sezonie odbyło się 9 zawodów MTB i szosowych, które zorganizowali: Stowarzyszenie „Klub Sportowy 64-sto” (Trzebania, Rydzyna, Jeziorki i Belęcin - współorganizator), Stowarzyszenie PSS „Pozytywnie Zakręceni” (Belęcin – współorganizator, Przybyszewo) LUKS „Orzeł” Lipno (Lipno), Stowarzyszenie KS „Kołownik” Włoszakowice (Włoszakowice) Stowarzyszenie „Sto Procent Pasji” (Góra), PSS „Pozytywnie Zakręceni” (Przybyszewo), S.K.F. „Życie Jest Piękne” (Osieczna).

Po raz pierwszy przeprowadzono klasyfikację drużynową szkół, którą honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Pierwsze miejsce zajęła SP5 w Lesznie (punktowali: Wiktor Staniewski, Maksymilian Biernat, Maciej Ratajczak), drugie SP7 w Lesznie (Dawid Szudra, Bartosz Droźdżyński, Kacper Mizuro) a trzecie Zespół Szkół w Kąkolewie (Bartosz Barkowiak, Jakub Klimpel). Nagrodą dla szkół były rowery.

W klasyfikacji mega open triumfował Michał Stachowski, przed Bartoszem Wujczakiem i Mariuszem Chyła (wszyscy REAL 64-sto). Kolejne pozycje zajęli Krzysztof Paterka (LKK Team), Tomasz Tęgi (REAL 64-sto) i Daniel Huzar (DGR Racing Team).

Z kolei w klasyfikacji open dystansu mini ze zwycięstwa cieszył się Wojciech Mizuro, na drugim stopniu podium stanął Piotr Krysman (oboje REAL 64-sto) a trzecie Mateusz Mróz (Galibier Bikefun Team). Tuż za podium uplasowali się Mirosław Kajoch (Galibier Bikefun Team), Jakub Mądry (REAL 64-sto) i Waldemar Kajoch (Galibier Bikefun Team).

Po przedstawieniu zwycięzców w kategoriach wiekowych, którą listę publikujemy poniżej przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych drużyn. W klasyfikacji mega najwięcej punktów zdobył REAL 64-sto, następnie LKK Team i DGR Racing Team. W punktacji mini zwyciężył także REAL 64-sto, przed Galibier Bikefun Team i Kross Euro-Rower.pl

Na koniec przedstawiono miejscowości, w okolicy której będą się ścigać kolarze w 2019 roku: Trzebania (MTB), Jeziorki (MTB), Belęcin (szosa), Leszno (szosa), Smyczyna (MTB), Przybyszewo (MTB), Góra (MTB), Włoszakowice (MTB) i Osieczna (szosa).

Klasyfikacja generalna 2018 – kategorie wiekowe:

Kat. Młodzik
1. Mikołaj Skorupiński – KKS Gostyń
2. Bartłomiej Komar – Akademia Kolarstwa Zbąszynek
3. Wiktor Staniewski – REAL 64-sto
4. Jakub Klimpel – REAL 64-sto
5. Jakub Chudak – ŚTC Śmigiel
6. Szymon Gerszendorf

Kat. Młodziczka
1. Alicja Węgierska – ŚTC Śmigiel
2. Maja Krysman – ZS 3 Kościan
3. Julia Pieprzyk – LKS Szawer Leszno
4. Nikola Szulc – AMG Cybinka Team
5. Patrycja Ratajczak – KKS Gostyń
6. Julia Bartkowiak – REAL 64-sto

Kat. Junior
1. Eryk Stróżycki – Metabo Tora Bike
2. Przemek Kozłowski – R-Team Rydzyna
3. Patryk Krzyżański – REAL 64-sto
4. Filip Zinowiew – REAL 64-sto
5.Eryk Kasprowicz – REAL 64-sto
6. Jakub Ignyś – LKS Szawer Leszno

Kat. Juniorska
1. Malwina Kusz – Orzeł Lipno
2. Zuzanna Olejniczak – KKS Gostyń
3. Sara Jóźwiak– ŚTC Śmigiel

Kat. Mini K-2
1. Julia Borowska – Kross Euro-Rower.pl
2. Anna Lipowa – Kołownik Włoszakowice
3. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
4. Marta Halczyn – LKS Team – Junior
5. Julia Skorupińska – Orzeł Lipno
6. Sandra Samolewska – Kross Euro-Rower.pl

Kat. Mini K-3
1. Joanna Jarząb – Pozytywnie Zakręceni
2. Patrycja Langner – ŚTC Śmigiel
3. Paulina Grejent – Galibier Bikefun Team
4. Agnieszka Nowak – Orzeł Lipno
5. Agata Mularczyk – DGR Racing Team
6. Monika Cegła – MLUKS Raszków

Kat. Mini K-4
1. Renata Głód – Strefasportu.pl MW Invest
2. Iwona Chyła – REAL 64-sto
3. Magdalena Zimniak – Galibier Bikefun Team
4. Edyta Stańczak – 35Plus
5. Magdalena Kaczmarek – R-Team Rydzyna
6. Joanna Bryl – Alfapanel MTB Team

Kat. Mini M-1
1. Jakub Mądry – REAL 64-sto
2. Kacper Fiszer – REAL 64-sto
3. Marcin Nowak – R-Team Rydzyna
4. Dawid Kowalczyk – REAL 64-sto
5. Darek Świt – 4 Ever Bike
6. Emilian Pajzert – REAL 64-sto

Kat. Mini M-2
1. Bartosz Bednarczyk – Kross Euro-Rower.pl
2. Mateusz Matuszewski – Metabo Tora Bike
3. Krystian Rozwalka – Kross Euro-Rower.pl
4. Adrian Majchrzak – Strefasportu.pl Mw Invest
5. Arkadiusz Broda– Rooweromania Team Poznań
6. Karol Cieśliński – Ciesiółka Team

Kat. Mini M-3
1. Wojciech Mizuro – REAL 64-sto
2. Piotr Krysman – REAL 64-sto
3. Mateusz Mróz – Galibier Bikefun Team
4. Mirosław Kajoch – Galibier Bikefun Team
5. Marek Wawrowski– Spinko Leszno
6. Dominik Kaczmarek – Galibier Bikefun Team

Kat. Mini M-4
1. Waldemar Kajoch – Galibier Bikefun Team
2. Jerzy Nogała – Metabo Tora Bike
3. Marek Jakubowski – Kross Euro-Rower.pl
4. Paweł Kołosinek – R-Team Rydzyna
5. Przemysław Szłapka – R-Team Rydzyna
6. Mariusz Majchrzak – REAL 64-sto

Kat. Mini M-5
1. Krzysztof Skorliński – LKK Team
2. Janusz Majchrzak – Rybczyński-Bikes Remers TP-Link Team
3. Dariusz Walczak – Pozytywnie Zakręceni
4. Waldemar Jendrzejczak – Spinko Leszno
5. Andrzej Skorupski – Śmigło Osieczna
6. Andrzej Matylek – MTB G-Team

Kat. Mini M-6
1. Zdzisław Binkowski – Brzechwa Team
2. Grzegorz Napierała - Rybczyński-Bikes Remers TP-Link Team
3. Grzegorz Brzechwa – Brzechwa Team
4. Bronisław Sikora – Śmigło Osieczna
5. Wacław Florczyk
6. Roman Lutostański – Brzechwa Team

Kat. Mega K
1. Sandra Samolewska – Kross Euro-Rower.pl
2. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
3. Iwona Chyła – REAL 64-sto
4. Agata Kurkiewicz
5. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest 
6. Kinga Mocek – Fotografia MM-foto.eu 

Mega M-2
1. Bartosz Wujczak – REAL 64-sto
2. Bartosz Rokosiewicz – Kross Eurorower.pl
3. Mikołaj Poloch – Kołownik Włoszakowice
4. Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest 
5. Kacper Jabłoński – Strefasportu.pl MW Invest
6. Kamil Gromnicki – Vytyv Wheels

Kat. Mega M-3
1. Michał Stachowski – REAL 64-sto
2. Tomasz Tęgi – REAL 64-sto
3. Daniel Huzar – DGR Racing Team
4. Przemysław Dudziak – LKK Team
5. Tomasz Bartkowiak – DGR Racing Team
6. Łukasz Mularczyk – DGR Racing Team

Kat. Mega M-4
1. Mariusz Chyła – REAL 64-sto
2. Krzysztof Paterka – LKK Team
3. Roman Szczepaniak – LKK Team
4. Janusz Tumiłowicz – DGR Racing Team
5. Arkadiusz Tietz – LKK Team
6. Bartosz Krysman – Kross Euro-Rower.pl

Kat. Mega M-5
1. Aleksander Khitrykau – Kross Eurorower.pl
2. Ryszard Bróździński – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
3. Mirosław Pleskot – Orzeł Lipno
4. Jacek Swat – Swat Team
5. Robert Gbiorczyk – ŚTC Śmigiel
6. Arkadiusz Pokorski – Werner Kenkel Sport Team

FOTORELACJA - zobacz

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower