Kalendarz:
Zawody szosowe
Data:
18 marzec 2018 9:00 - 14:00
Lokalizacja:
Autor:
Patryk Moryson
URL:
http://www.wielkopolskanaczas.pl

Opis

AKTUALIZACJA: Z powodu warunków atmosferycznych i w trosce o bezpieczeństwo kolarzy impreza szosowa "Indywidualna Jazda na Czas im. Bolesława Zajiczka" nie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Nowy termin ma być znany w przyszłym tygodniu.


18 marca w okolicach Nowego Belęcina odbędzie się już ósma edycja Indywidualnej Jazdy na Czas im. Bolesława Zajiczka. Będą to pierwsze zawody na szosie w regionie leszczyńskim. Zapisy online trwają do 12.03, limit uczestników wynosi 150 osób.

Czasówka nosi imię niepełnosprawnego kolarza, maratończyka. Będąc młodym człowiekiem uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, gdzie stracił oko i obie dłonie. Jednak jego hard ducha pozwoliły na samodzielne funkcjonowanie i czynne uprawianie sportu – biegi, jazdę na rowerze (uczestniczył m.in. w 5 edycji Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego). Bolesław Zajiczek zmarł w 2011 roku.

Zawody zostaną przeprowadzone na trasie i zasadach znanych z minionych edycji. Uczestnicy będą startować indywidualnie z Nowego Belęcina, w 30-sekundowych odstępach. Następnie kolarze pojadą przez Miąskowo oraz Bojanice. Po drodze będą musieli zmierzyć się z czterema podjazdami - 6%, 6%, 9% oraz 11%.

Impreza odbędzie się po drogach publicznych przy otwartym ruchu drogowym, dlatego każdy uczestnik zobowiązany jest jechać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Osoby z rocznika 2003 oraz młodsze nie mogą startować w imprezie. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona klasyfikacja open z podziałem na płeć.

Zapisy prowadzone są jedynie przez formularz internetowy do 12 marca. Koszt uczestnictwa w zawodach jest symboliczny, gdyż wynosi tylko 10 złotych. W tym roku limit uczestników wynosi ponownie 150 osób, w przypadku wolnych miejsc to terminie elektronicznych zapisów wpisowe wyniesie 50 złotych.

Regulamin i więcej informacji na stronie www.wielkopolskanaczas.pl

 


Zobacz fotorelację z 2017 roku – LINK

 

Location information

Nowy Belęcin

Region:
Gmina Krzemieniewo
Miasto:
Nowy Belęcin

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower