Kalendarz:
Rajdy rowerowe
Data:
01 maj 2017 10:00 - 14:00
Lokalizacja:
Autor:
Mateusz Kalitka

Opis

Tradycyjnie 1 maja o godz. 10: 00 z leszczyńskiego rynku wyruszy Majówka z „ABC”. Stowarzyszenie „Życie jest piękne” oraz redakcja Gazety „ABC” zapraszają na rajd po malowniczych terenach regionu leszczyńskiego.

XXVII edycja prawdopodobnie największego rajdu rowerowego w Europie powiedzie z Rynku w Lesznie przez wiadukt im. Gen Grota Roweckiego w kierunku obwodnicy Święciechowy. Następnie kilku tysięczny peleton rowerzystów przejadą w stronę Gołanic, Jezierzyc Kościelnych do Zbarzewa, w której zachował się kościół gotycki z 1470 roku. Po minięciu zakrętu rowerzyści pojadą przez Niechłód, Piotrowice oraz centrum Święciechowy. Metę wyznaczono kilka kilometrów dalej na leszczyńskim lotnisku. Dla wszystkich chętnych czeka grochówka oraz wiele innych atrakcji.

Przez ćwierć wieku wykorzystaliśmy już niemalże wszystkie warianty trasy Majówki z "ABC". Trasę jaką proponujemy na ten rok pokonaliśmy już wiele razy, ale pojedziemy w kierunku przeciwnym niż ostatnio - informuję redakcja Gazety "ABC"

Jak co roku do wygrania będzie aż 5 rowerów, których głównym sponsorem jest sieć salonów rowerowych Euro-Rower. Kupony Konkursu Majówkowego drukowane są na łamach gazety „ABC”.

Dodajmy, że majówka będzie okazją do rekonesansu trasy Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego – Bikefun Maraton na dystansie 30 km, która wiedzie w kierunku przeciwnym do trasy rajdu.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Location information

Miasto Leszno

Miasto:
Leszno

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower