Kalendarz:
Zawody szosowe
Data:
08 lipiec 2017 8:00 - 17:30
Lokalizacja:
Autor:
Mateusz Kalitka
URL:
www.lkk.hpu.pl

Opis

8 lipca po drogach powiatu leszczyńskiego i kościańskiego i wolsztyńskiego odbędzie się III Supermaraton Szosowy „Szlakiem Don Kichota”. W ramach zawodów organizowanych przez Leszczyński Klub Kolarski zostaną rozegrane III Mistrzostwa Służb Mundurowych. Zapisy trwają do 3 lipca lub do wyczerpania limitu uczestników wynoszący 700 kolarzy.

Baza maratonu, czyli start i meta oraz miasteczko zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie (pow. kościański, gm. Śmigiel). 

Trasa zawodów jest identyczna do zeszłorocznej i będzie wiodła przez cztery gminy i trzy powiaty: Nietążkowo – Morownica – Dłużyna – Sądzia – Boguszyn – Bronikowo – Morownica – Śmigiel – Poladowo – Popowo Stare – Barchlin – Sączkowo – Kluczewo -  Wilkowo Polskie – Żegrówko – Śmigiel – Nietążkowo.

Wyścig zostanie przeprowadzony na dystansach:

  • Mini – 70 km (1 pętla)
  • Mega – 140 km (2 pętle)
  • Giga – 210 km (3 pętle)

Organizacja ruchu:

  • Zawodnicy będą startować w grupach 10-osobowych w odstępach 2-minutowych, według ustalonej wcześniej kolejności. Zawody odbędą się przy nieograniczonym otwartym ruchu drogowym - wszystkich uczestników zawodów obowiązuje bezwzględne przestrzeganie przepisów Prawo o Ruchu Drogowym.

Klasyfikacja dodatkowa:

  • Ponadto w ramach zawodów na wszystkich dystansach rozegrany zostanie na III Maraton Szosowy Służb Mundurowych, na której będzie obowiązywała klasyfikacja open. Klasyfikacja zostanie przeprowadzona tylko w kategorii OPEN bez podziału na płeć i rodzaj roweru. Uczestnicy klasyfikowani w ramach służb mundurowych zostaną także sklasyfikowani w ramach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2017.

Zapisy prowadzone są wyłącznie przez formularz internetowy do 30 czerwca:

  • 40 zł – osoby, które ukończyły 70 rok życia
  • 80 zł – pozostałe osoby do 25.06.2017r.
  • 120 zł – pozostałe osoby od 26.06.2017r.

W ramach opłaty startowej m.in. ubezpieczenie NNW, elektroniczny pomiar czasu, okolicznościowe medale, punkt żywieniowym, prysznice na mecie, możliwość wygrania nagród w konkursach. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora – www.lkk.hpu.pl

Location information

Nietążkowo

Region:
Gmina Śmigiel
Miasto:
Nietążkowo

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower