Rowerówka w stylu retro

W sobotnie południe z leszczyńskiego Rynku wystartowała pierwsza edycja „Retro Rowerówki”, w której udział brali rowerzyści ze swoimi „dwoma kółkami” wyprodukowanymi przed 2000 rokiem. Event zorganizowała Organizacja Turystyczna „Leszno-Region”.

Pomysł urodził nam się w głowie przy ostatniej prywatnej wycieczce naszego kolegi, który ze znajomymi przejechał się przez Osieczną starymi rowerami, wzbudzając przy tym bardzo duże zainteresowanie mieszkańców. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zrobić takie wydarzenie u nas w Lesznie i o dziwo impreza się przyjęła. Myśleliśmy, że na rajd zapisze się około dwudziestu chętnych, tymczasem osób na liście jest niespełna siedemdziesiąt. Także frekwencja przy pierwszej edycji jest zadowalająca, mimo to, że rowery musiały byś „pełnoletnie” – mówi Konrad Andrzejewski z Centrum Informacji Turystycznej w Lesznie.

Trasa wiodła ścieżkami rowerowymi z Leszna do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Na mecie na uczestników czekał smaczny posiłek, zabawa i konkursy z nagrodami.

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower