Wisła: Wasiński pierwszy w M2 giga

W minioną sobotę w Wiśle rozegrano kolejny wyścig w ramach cyklu Bike Maraton. Na najwyższym stopniu podium w kategorii M2 giga stanął Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest).

Paweł Wasiński zmierzył się z najdłuższą 61 kilometrową trasą, na której przewyższenia wyniosły 2700 metrów. Zgodnie z oceną organizatora maraton był jednym z najcięższych pod względem trudności trasy.

Maraton prowadził po interwałowej trasie, z początku sztywnym podjazdem w tym po luźnych kamieniach, dalej zjazdem i kolejnym podjazdem z odcinkami asfaltowymi i szutrowymi. Po rozjeździe trasa wiodła technicznym fragmentem z szybkim zjazdem, a następnie podjazdem. Dalej kolarze rywalizowali po szutrowym i kamiennych traktach oraz z wymagającym podjazdem i następnym technicznym zjazdem.

Wasiński ukończył wyścig na 13 pozycji open w czasie 3 godzin 26 minut i 6 sekund, plasując się na pierwszym miejscu w kategorii M2. Zawodnik Strefasportu.pl MW Invest w klasyfikacji generalnej zajmuje 5 miejsce w kategorii Giga M2

Należy także wspomnieć, że na dekorowanym czwartym miejscu w kategorii Mega M2 uplasował się Piotr Krawczyk (REAL 64-sto) – był klasyfikacji open był 7.