Ścigali się na Mistrzostwach Wielkopolski

W Pniewach rozegrano Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarskie Górskim XC. Na podium stanęło siedmioro reprezentantów Szkółki Kolarskiej REAL 64-sto – Kacper Mizuro, Marysia Żelawska, Bartosz Mądry, Bartosz Drożdziński, Kacper Bartkowiak, Kacper Fiszer i Emilian Pajzert.

Zawody odbyły się na terenach Księżych Gór w Pniewach. Kolarze rywalizowali na pętlach od trzech do sześciu w zależności od klasyfikacji.

W kategorii dzieci pierwsze miejsca zajęli Kacper Mizuro i Marysia Żelawska, drugą lokatę wywalczył Bartosz Mądry a trzecią Bartosz Drożdziński.

W gronie młodzików na drugim miejscu podium uplasował się Kacper Bartkowiak, przejechał 6 rund w czasie 36 minut i 58 sekund.

Z kolei w wyścigu juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Kacper Fiszer – 5 rund ukończył w czasie 01:15:16.

Natomiast w rywalizacji juniorów wicemistrzostwo wywalczył Emilian Pajzert, dystans składający się z sześciu rund pokonał w czasie 01:22:34.