Na podium w Gdańsku

Kolejne zawody w ramach cyklu Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe mają za sobą kolarze REAL 64-sto. W Gdańsku na podium w swoich kategoriach stanęli Maciej Kasprzak, Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Adam Adamkiewicz.

Zawodnicy ścigali się na dystansach Grand Fondo (96 km), Medio (64 km) i Mini (33 km) na pętlach po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów. Trasa przebiegała drogami i ścieżkami leśnymi po morenowych wzgórzach z dużą ilością interwałowych podjazdów. Z kolei zjazdy fragmentami były trudne technicznie.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii M-3 najdłuższego dystansu stanął Maciej Kasprzak – kończąc wyścig w czasie 3:20:17 był także 8 w klasyfikacji open. Dodajmy, że dziewiąty na mecie był Grzegorz Grabarek.

Natomiast Adam Adamkiewicz ukończył ten sam dystans z czasem 3:24:28 i trzecim miejscem w kategorii M-2.

Z kolei na trasie Medio Katarzyna Hendrzyk-Majewska była najszybsza wśród kobiet, tym samym uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii K-2.

W klasyfikacji drużynowej REAL 64-sto zajął drugą pozycję.

• Redaktor naczelny, wydawca: Patryk Moryson
  • Współpraca: Mateusz Kalitka
  • Kontakt z redakcją: roweroweleszno@gmail.com