Michał Kaźmierczak trzeci w open mini

Kolejny wyścig z cyklu Kaczmarek Electric MTB rozegrano w Sulechowie. Trzeci na dystansie mini był Michał Kaźmierczak (REAL 64-sto), natomiast kolarze z elity uplasowali się tuż za podium.

Zawody przeprowadzono na czterech dystansach o długościach – giga 72 km, mega 48 km, mini 24 km i młodzik 10 km. Trasa składająca się pętli wiodła po terenie Nadleśnictwa Sulechów. Przebiegała w odwrotnym kierunku niż podczas dotychczasowych edycji. Kolarze zmagali się z wąskimi i szerokimi szlakami, znaczącymi podjazdami, szybkimi zjazdami oraz singlami.

Na najdłuższej trasie kolarze REAL 64-sto startujący w Elicie uplasowali tuż za podium. Na metę jeden po drugim wjechali 4. Adam Adamkiewicz, 5. Grzegorz Grabarek a 6. Maciej Kasprzak. Maraton ukończyli w czasie 3 godzin. W zmaganiach kobiet druga była Katarzyna Hendrzyk-Majewska.

W wyścigu mega najwyżej wśród kolarzy z regionu leszczyńskiego uplasował się Krystian Rozwalka (Kross Euro-Rower.pl) zajmując 7 miejsce. W rywalizacji zawodniczek druga była Marta Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest)

Natomiast na trasie mini na trzeciej pozycji uplasował się Michał Kaźmierczak (REAL 64-sto) – maraton zakończył w czasie 1 godziny i 34 sekund. Z kolei w wyścigu młodzików triumfował jego klubowy kolega Kacper Bartkowiak.