Trzecie miejsce Kasprzaka i Kaźmierczaka w open

W Zielonej Górze rozegrano piąty wyścig w ramach cyklu Kaczmarek Electric MTB. Maraton zakończył się pomyślnie dla kolarzy REAL 64-sto. Na najdłuższej trasie trzeci był Maciej Kasprzak a na trasie mini Michał Kaźmierczak.

Rywalizacja odbyła się na czterech dystansach o długości 76 km giga, 49 km mega, 20 km mini i 11 km młodzik, na których przewyższenia wyniosły kolejno 1500, 100 i 350 m.

Na dystansie giga z czasem 3:17:59 trzecie miejsce zajął Maciej Kasprzak. Do triumfatora – byłego kolarza leszczyńskiego klubu – Marka Konwy stracił ponad 12 minut. W pierwszej dziesiątce uplasował się ponadto Grzegorz Grabarek, który był piąty. Dodajmy, że w rywalizacji kobiet najlepsza była Katarzyna Hendrzyk-Majewska.

W wyścigu mega najlepszą zawodniczką okazała się reprezentująca barwy Strefasportu.pl MW Invest Marta Rozwalka, która była również pierwsza na pętli lotnej.

Z kolei bardziej wyrównany wyścig odbył się na trasie mini. Trzeci na mecie Michał Kaźmierczak ukończył zawody w czasie 45 minut, do zwycięscy stracił jedynie 21 sekund.

Poniżej lista osób, które stanęły na podium w kategoriach wiekowych.

1/KElita giga - Katarzyna Hendrzyk-Majewska (REAL 64-sto)