Renata Głód z mistrzowską koszulką

Czworo zawodników z teamu Strefasportu.pl MW Invest stanęło na podium w kategoriach wiekowych podczas rozgrywanego w Chodzieży MTB Maratonu. Zawody zaliczane były do cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017.

Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach o długość 28 km mini i 56 km mega. Trasa wiodła przez dukty leśne i odcinki asfaltowe. Przez pierwsze kilometry wystąpiły podjazdy co z pewnością rozdzieliło kolarzy mocniejszych od tych mniej wytrenowanych. Kolejne kilometry to trasa interwałowa z podjazdami i zjazdami ale i nie zabrakło płaskich fragmentów.

Na dłuższej trasie zawodnicy rywalizowali o koszulki i tytuł Mistrza Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB. Zdobyła ją Renata Głód za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii K4.

Ponadto na podium stanęli Dariusz Drobniak (3/M5 mega) i Małgorzata Witek (3/K2 mega), która dodatkowo uplasowała się na czwartej pozycji open wśród kobiet.

Z kolei w rywalizacji dystansu mini w kategorii K2 triumfowała Natalia Majchrzak.