Krzywiń dla REAL 64-sto

W sobotę w okolicach Krzywinia został rozegrany III Euro-Rower.pl MTB Maraton. W imprezie karty rozdawali kolarze REAL 64-sto, którzy triumfowali na trzech dystansach - mega, mini i junior. Zawody były zaliczane do cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

Trasa została poprowadzona głównie drogami, ścieżkami i duktami gruntowymi, pośród lasów i terenów przyleśnych. Zawodnicy ścigali się na dystansach o długości ok. 60 km mega, ok. 30 km mini, ok. 14 km junior oraz ok. 7 km młodzik. Dodatkowym utrudnieniem była błotnista nawierzchnia po opadach deszczu.

Dystans mega z całą pewnością należał do kolarzy REAL 64-sto, którzy zajęli w klasyfikacji open pierwszych sześć miejsc. W wyścigu triumfował Bartosz Wujczak (02:14:24), dalsze pozycje zajęli Mariusz Chyła, Michał Stachowski, Grzegorz Grabarek, Maciej Kasprzak i Adam Adamkiewicz. Zespołowa współpraca pozwoliła wypracować ponad 8 minutową przewagę nad kolejnym kolarzem. Dodać należy, że na tym dystansie nie wystartowała żadna zawodniczka.

Rywalizacja na trasie mini okazała się także korzystna dla leszczyńskiego teamu. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Mizuro (01:07:26), chwilę za nim na mecie zameldował się Emilian Pajzert. 1,5-minuty później na trzeciej pozycji uplasował się Krystian Rozwalka z Kross Euro-Rower.pl. W gronie kobiet najszybsza była Sylwia Tumiłowicz  z DGR Racing Team.

Z kolei w zmaganiach juniorów wszystkie miejsca na podium zajęli także reprezentanci REAL 64-sto. Pierwsze miejsce zajął Jakub Mądry, drugie Kacper Fiszer a trzecie Dawid Kowalczyk. Wśród juniorek najszybsza była Daria Łętkowska (TC Scott Chrobry Głogów).

Natomiast w rywalizacji młodzików triumfował Patryk Krzyżański (R-Team Rydzyna), na drugiej pozycji uplasował się Kacper Bartkowiak (REAL 64-sto), trzeci był Amadeusz Wróblewski (Kołownik Włoszakowice). Julia Nowak (Rehau Relazoo Team) była najlepszą młodziczką.