Ścigali się w Strzelcach Krajeńskich

Siódmy maraton w ramach cyklu Kaczmarek Electric MTB rozegrano w Strzelcach Krajeńskich. W klasyfikacjach open dystansu giga i mega na trzecich miejscach uplasowali się Maciej Kasprzak i  Emilian Pajzert (oboje REAL 64-sto).

Rywalizacja odbyła się na czterech dystansach o długości ok. 80 km giga, ok. 51 km mega, ok. 22 km mini i ok. 8 km młodzik. Przewyższenia na trasie wyniosły kolejno 1500, 800 i 200 metrów.

Maraton odbył się pomyślnie dla kolarzy REAL 64-sto. Na najdłuższej trasie na 3 miejscu open uplasował się Maciej Kasprzak, który finiszował wraz z innym kolarze. Ponadto w „top 10” siódmy był Grzegorz Grabarek. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Katarzyna Hendrzyk-Majewska. Rywalizacja na dystansie mega zakończyła się pomyślnie dla Emila Pajzerta, który na metę wjechał jako trzeci.