Panie na podium

W niedzielę w Stęszewie rozegrano kolejny wyścig zaliczany do cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017. Na podium w kategoriach wiekowych stanęły reprezentantki Strefasportu.pl MW Invest oraz LKS Szawer Leszno.

Trasa maratonu została wytyczona szlakami turystycznymi Wielkopolskiego Parku Narodowego. Kolarze zmagali się z podjazdami i zjazdami, które wiodły przez lasy, drogi polne, odcinki asfaltowe a nawet bruk. Zmagania toczyły się  na dwóch dystansach o długości 27 km mini i 59 km mega.

Na krótszej trasie trzecie miejsce w kat. K-0 zajęła Martyna Szudra (LKS Szawer Leszno). Natomiast na dystansie mega w kategoriach K-2 i K-4 triumfowały kolejno Małgorzata Witek i Renata Głód (obie Strefasportu.pl MW Invest).

Tym razem zawodniczki okazały się górą, gdyż kolarze z naszego regionu uplasowali się tuż za podium – byli to: H.Spławski, M.Kowalczyk, M.Lewicki, D.Drobniak.