Przemek Rozwalka II-vice Mistrzem Polski

9 września w Wałbrzychu rozegrano kolejny wyścig w cyklu Bike Maraton. W ramach imprezy rozegrano Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB PZKol, w których Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) wywalczył brąz w kategorii Cyklosport.

Rywalizacja o mistrzowską koszulkę toczyła się na 71 km dystansie giga, na którym przewyższenia wyniosły aż 2550 metrów. Trasa wiodła na północny zachód od Wałbrzycha, początkowo drogą asfaltową, dalej po szutrze. Na kolarzy czekały podjazdy i zjazdy, kilka singli i interwały. Po rozjeździe zawodnicy zmagali się z trudnym podjazdem, zjazdem po zakosach i technicznymi odcinkami. W 6-stopniowej skali trudności organizator ocenił dystanse mega i giga na pięć z uwagi na sporo luźnych kamieni na wymagającej zarówno kondycyjnie, jak i technicznie trasie.

W Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB PZKol w kategorii Cyklosport Przemek Rozwalka ukończył wyścig po 3 godzinach 44 minutach i 7 sekundach jazdy, co przełożyło się na wywalczenie tytuły II-vice Mistrza Polski.

Dodajmy, że wśród kolarzy z regionu leszczyńskiego w kategorii M1 mini triumfował Kacper Jabłoński, również reprezentujący barwy Strefasportu.pl MW Invest. W klasyfikacji open uplasował się na dziesiątym miejscu.

Trasa bardzo wymagająca. Oprócz długich i trudnych podjazdów, niektórych takich krótszych i sztywnych, mieliśmy do czynienia ze zjazdami jak na Cross-coutry. Także było co robić na 50 kilometrach z 1750 metrów w pionie. W mojej ocenie był to jeden z cięższych maratonów, jakie można w Polsce zorganizować. Mimo zajęcia 10 miejsca w juniorach jestem w miarę zadowolony, jest nad czym pracować do przyszłego roku – powiedział nam startujący w mistrzostwach Emil Pajzert z REAL 64-sto.

(fot. arch. Strefasportu.pl)

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower