100 kilometrów w nogach

Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) triumfował w XIV edycji maratonu MTB w Michałkach. Trasa giga liczyła aż 100 kilometrów.

Maraton zapoczątkowany w 2001 roku tym razem został wyznaczony „pod prąd”, kolarze ścigali się w odwrotnym kierunku niż podczas poprzednich edycji. Rywalizacja toczyła się w okolicach Wielenia na pograniczu trzech województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego,  z podziałem na trzy dystanse – 37 km mini, 57 km mega i 100 km giga.

Przemek Rozwalka przejechał najdłuższą trasę w 3 godziny, 28 minut i 18 sekund, wjeżdżając na metę razem z B.Kołodziejczykiem (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), tuż za nimi byli H.Semczuk (Rybczyński Bikes) i A.Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Średnia prędkość zwycięscy wyniosła 28,8 km/h.

W rozmowie z dobrze znanym kolarzom redaktorem Piotrem Kurkiem, pochodzący z gminy Lipno zawodnik przyznał, że po dobrej jeździe na pięćdziesiątym kilometrze nastąpił kryzys. Zdołał nie tylko go przetrwać ale także dostał werwy na finiszu, co przekuło się w sukces.

Na tej samej trasie w gronie zawodniczek najszybsza była Katarzyna Hendrzyk-Majewska (REAL 64-sto), która pokonała rywalki z ponad 10-minutową przewagą. Z kolei leszczynianin Michał Kobiałka uplasował się na drugiej pozycji w kategorii M3.