Wrześniowe ściganie w Górze

W Górze rozegrano VI MTB Maraton Sto Procent Pasji, będący jednocześnie przedostatnimi zmaganiami cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Trasa poprowadzona została głównie drogami, ścieżkami i duktami gruntowymi, pośród lasów i terenów przy leśnych.

Maraton odbył się z podziałem na cztery dystanse – 58 km mega, 35 km mini, 12 km junior i 8 km młodzik.

Na podium dystansu mega stanęli kolarze REAL 64-sto. Na pierwszym miejscu uplasował się Marcin Sapa (02:06:56), który wjechał na metę razem z Grzegorze Grabarkiem. Trzeci po ponad siedmiu minutach był Michał Stachowski. Jedyną zawodniczką na tym dystansie była Renata Głód (Strefasportu.pl MW Invest).

Z kolei na trasie mini jako pierwsi linię mety jednocześnie przekroczyli Michał Kaźmierczak i Emilian Pajzert z REAL 64-sto (01:27:45), trzecie miejsce zajął Przemysław Ratajczak z Metabo Tora Bike. W gronie kobiet najszybsza była reprezentująca Kross Euro-rower.pl Sandra Samolewska.

Natomiast w wyścigach młodzieżowych najszybszym juniorem był Kacper Fiszer przed Jakubem Mądrym i Dawidem Kowalczykiem (wszyscy REAL 64-sto) a w gronie młodzików pierwszy był Eryk Karpowicz (Kargowa), drugi Kacper Bartkowiak (REAL 64-sto) a trzeci patryk Krzyżański (R-Team Rydzyna). W rywalizacji dziewcząt Daria Łętkowska (TC Scott Chrobry Głogów) była najlepszą juniorką a Marta Dziewic (DGR Racing Team) młodziczką.

W ramach imprezy rozegrano dodatkowe klasyfikacje. Najlepszymi zawodnikami Ziemi Górowskiej zostali Bartosz Samborski i Marcin Sobański. W drugiej kategorii najlepszym  zawodnikiem 4-go Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego okazał się oficer Paweł Drozd oraz szeregowy Przemysław Skorupka.