Wiosenne ściganie w okolicach Rydzyny

15 kwietnia (niedziela) w Rydzynie zostanie rozegrany pierwszy wyścig w kolejnym sezonie cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, jednak maraton jednocześnie będzie zaliczany do cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Zapisy online trwają do środy. Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie Bike & Run Promotion oraz Klub Sportowy 64-sto.

Miasteczko zawodów zaplanowane zostało na terenie Zamku w Rydzynie, tym samym w tej lokalizacji zawodnicy będą startować i kończyć rywalizację. Zawodnicy będą się ścigać po okolicznych duktach i leśnych traktach. Każdy z uczestnik, który ukończy wyścig otrzyma pamiątkowy medal, zapewniony będzie bufet na trasie oraz ciepły posiłek na mecie i ubezpieczenie NW. Ponadto nagrody finansowe w kategorii Elita o łącznej wartości 5450 złotych, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz po wyścigu konkurs z licznymi nagrodami dla wszystkich zawodników, w którym do wygrania jest m.in. markowy rower MTB oraz komplet kół rowerowych.

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2018  i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Dystanse:

• Młodzik - do 10 km,
  • Mini – ok. 30 km,
  • Mega – ok. 50 km,
  • Giga – ok. 70 km.

Wyścig dla dzieci (wszystkie dzieci startują nieodpłatnie, obowiązkowo w kasku, za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego. Zgoda do pobrania na stronie organizatora lub w biurze zawodów w dniu wyścigu):

• D0 – dzieci w do lat 4 startujące na trójkołowcach (rok ur. 2014 i młodsze),
  • D1 – dzieci w wieku do 6 lat włącznie (rok ur. 2012 i młodsze),
  • D2 – dzieci w wieku od 7 do 9 lat (rok ur. 2009 – 2011),
  • D3 – dzieci w wieku od 10 do 12 lat (rok ur. 2006 – 2008).

Wpisowe - młodzież do lat 16 /ur. 2002 i młodsi/:

• płatne przelewem (do 11.04, godz. 16.00) –  30 złotych,
  • płatne w biurze zawodów (14-15.04) - 60 złotych,
  • opłata za numer startowy z chipem „KE MTB” - 20 złotych.

Wpisowe – dla pozostałych:

• płatne przelewem (do 11.04, godz. 16.00) –  60 złotych,
  • płatne w biurze zawodów (14-15.04) - 90 złotych,

Uwagi organizatora:

• Ze względu na połączone cykle podczas wyścigu nie będą obowiązywać numery startowe Leszczyńskiej Ligi Rowerowej, lecz Kaczmarek Electric MTB. Nadto w klasyfikacji dystanse Mini i Mega będą zaliczane do LLR, a dystans Giga nie będzie doliczany do wyników LLR.