Rozpoczęcie w Miękini

W sobotę po terenie gminy Miękinia zainaugurowano tegoroczny sezon cyklu Bike Maraton. Wśród startujących kolarzy reprezentujących nasze lokalne teamy na najlepszej pozycji uplasował się Piotr Krawczyk (REAL 64-sto) – był czwarty w open mega. Nie zawiedli także kolarze Strefasportu.pl MW Invest w kategoriach wiekowych.

Bike Maraton to cykl największych imprez rowerowych w Polsce. Oprócz rozegranej edycji wyścigi odbędą się w takich miejscowościach jak: Polanica-Zdrój, Zdzieszowice, Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba, Bielawa, Obiszów, Wisła, Wałbrzych, Jelenia Góra i Sobótka.

Maraton został przeprowadzony na 74 km dystansie giga, 51 km trasie mega i 28 km mini, na której przewyższenia wyniosły kolejno 730, 480 i 230 m. Kolarze ścigali się po szutrowych drogach, wąskich singlach i leśnych podjazdach, W sześciostopniowej skali trudności organizator ocenił trasę na 1-2 oczek.

Na trasie mega rywalizacja toczyła się do ostatnich metrów. Piotr Krawczyk (REAL 64-sto) będąc w czosówke uplasował się ostatecznie na najgorszym dla sportowca miejscu, czyli tuż za podium – wyścig ukończył w czasie 01:47:42.

W cyklu dekorowanych jest pięć najlepszych miejsca w kategoriach wiekowych:

• 1/M2 giga - Wasiński Paweł (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 2/M1 mega - Lewicki Maurycy (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 3/M2 mega - Krawczyk Piotr (REAL 64-sto)
  • 5/K3 mega - Witek Małgorzata (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 5/K4 mega - Głód Renata (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 5/M5 mega - Drobniak Dariusz (Strefasportu.pl MW Invest)

Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej team uplasował się na czwartym miejscu, a w sportowej trzecim.