Rywalizowali pod Śremem

W święto Konstytucja 3-go Maja w Śremie rozegrano trzeci etap cyklu Solid MTB Maraton. W klasyfikacji open giga i mega na drugich pozycjach uplasowali się kolejno Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) oraz Maciej Kasprzak (REAL 64-sto).

Na najdłuższej trasie liczącej 73 km Przemysław Rozwalka finiszował z Mariuszem Gilem, jednak kolarz Euro-Bike Kaczmarek Electric Team okazał się lepszy. Wyścig ukończyli w czasie 02:43:06. W „top 10” uplasowali się także czwarty na mecie Paweł Wasiński, ósmy Maurycy Lewicki (oboje Strefasportu.pl MW Invest) i dziesiąty Mariusz Chyła (REAL 64-sto).

W rywalizacji na 49 km dystanse mega Maciej Kasprzak przegrał o dwie sekundy z Michałem Górniakiem z Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team. Do mety dojechał w czasie 01:52:33. Ponadto w pierwszej „dziesiątce” miejsca zajęli siódmy Kacper Jabłoński (Strefasportu.pl MW Invest) i dziewiąty Maciej Mogiłka (Kross Euro-rower.pl).

Natomiast na 26 km trasie mega obyło się bez podium dla kolarzy reprezentujących teamy z regionu leszczyńskiego. Jednakże w gronie najszybszych piąte miejsce zajął Błażej Kutrowski (Strefasportu.pl MW Invest).