Solid MTB Maraton w Górznie

W minioną niedzielę 471 zawodników rywalizowało w okolicach Górzna w czwartym wyścigu z cyklu Solid MTB Maraton. W klasyfikacji open wygrali Bartłomiej Oleszczuk, Bartosz Kołodzejczyk i Błażej Kutrowski.

Trasa prowadziła głównie po ścieżkach i duktach leśnych wokół Jeziora Górznickiego. Zawodnicy, którzy zdecydowali się na start na dłuższych dystansach przemierzali kolejne kilometry w kierunku Grodziska, po czym podążali w stronę plaży w Górznie.

Na 61 km trasie giga triumfował z czasem 02:33:56 Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team). Po kilkudziesięciu sekundach na mecie zameldowali się drugi Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team) oraz Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Zwycięzcom 35 km dystansu mega został Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – wyścig ukończył w czasie 01:26:57. Po niespełna dwóch minutach i na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Orlik (Agrochest Team), a po kolejnych minutach Artur Nowinka (LS Plus Recycling Team).

Najszybszy z czasem 00:52:38 na 23 km trasie mini był Błażej Kutrowski (Strefasportu.pl MW Invest). Na drugim stopniu podium stanął Bogdan Makuchowski (Bike Atelier EObuwie Urbex Maximus Team),  a trzecim Adrian Kobusiński (FitStyle Team).