Wasiński triumfuje w Zdzieszowicach

W sobotę 26 maja w Zdzieszowicach rozegrano trzeci wyścig z cyklu Bike Maraton. Na trasie mega triumfował Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest).

Maraton został przeprowadzony na 88 km dystansie giga, 57 km trasie mega i 25 km mini, na której przewyższenia wyniosły kolejno 1490, 990 i 500 m. Kolarze początkowo mieli do pokonania podjazd na Górę Św. Anny, rywalizowali w pobliżu autostrady A4 i Rezerwatu Lesisko, a dla zawodników na dłuższych trasach wytyczono trasę po krętych ścieżkach z krótkimi interwałowymi podjazdami a także po asfalcie i kamieniach. W sześciostopniowej skali trudności organizator ocenił trasę na 3 oczka.

Rywalizujący na trasie mega Paweł Wasiński maraton ukończył w czasie 2 godzin 1 minuty i 24 sekund. Na metę jako pierwszy wjechał z 19-sekundową przewagą nad rywalem.

W kategoriach wiekowych nie zawiedli inni kolarze reprezentujący barwy Strefasportu.pl MW Invest. Na najwyższym stopniu podium oprócz P. Wasińskiego (M2/mega) stanął także Maurycy Lewicki (M1/mega), a na dekorowanej piątej lokacje Przemysław Papież (M3/giga) oraz Dariusz Drobniak (M5/mega).