Solid MTB Maraton w Lesznie

Blisko 550 kolarzy wystartowało w niedzielę z Leszna w Solid MTB Maratonie. Na trzech dystansach triumfowali Adam Adamkiewicz, Krawczyk Piotr (oboje REAL 64-sto) oraz Bartosz Bejm (Bejm Team).

Maraton został rozegrany na trzech dystansach o długości 66 km giga, 39 km mega i 25 km mini. Krótsza trasa wiodła pomiędzy torami kolejowymi a Trzebanią, natomiast dłuższe dodatkowo zahaczały o dalsze tereny w kierunku Kąkolewa i Łoniewa. Dodać należy, że tutejsze tereny nie należą do płaskich, lecz są to trasy interwałowe. Miasteczko zawodów zostało zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Łowieckiej w Lesznie.

Na najdłuższej trasie zwyciężył Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto), który metę minął po 2 godzinach, 42 minutach i 39 sekundach jazdy. Z 3-minutowym gorszym czasem wyścig ukończył na drugim miejscu Mateusz Mróz (MrózRowery Team), a tuż za nim był Maciej Kasprzak (REAL 64-sto).

Na dystansie mega walka o podium toczyła się do ostatnich metrów między czterema kolarzami. Z czasem 01:33:26 wyścig ukończyli kolejno Piotr Krawczyk (REAL 64-sto), Michał Górniak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team), Radosław Lonka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a Wojciech Mizuro (REAL 64-sto) uplasował się na czwartym miejscu. Najszybszą kobietą okazała się Marta Gogolewska (MERX Team Wągrowiec).

Natomiast w wyścigu mini Bartosz Bejm (Bejm Team) wygrał rywalizację o zaledwie sekundę z Błażejem Kutrowskim (Strefasportu.pl MW Invest) - oboje kolarze zmieścili się 60 minutach zmagań. Trzecie miejsce zajął Wiesław Makuchowski (Bike Atelier EObuwie Urbex Maximus Team). W gronie zawodniczek zwyciężyła Julia Borowska (Kross Euro-rower.pl).

Dodajmy, że tuż po wystartowaniu zawodników, na starcie ustawili się młodzi adepci kolarstwa. Organizatorem zawodów było leszczyńskie stowarzyszenie „Klub Sportowy Solid Sport”.