Na podium w Krakowie

Kolarze REAL 64-sto wybrali się do Krakowa na drugą edycję Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe. Adam Adamkiewicz, Marcin Chyła i Katarzyna Hendrzyk-Majewska stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy ścigali się na dystansach Grand Fondo (89 km), Medio (64 km) i Mini (24 km) w kierunku północno-zachodnim od Krakowa drogami asfaltowymi i szutrowymi.

Na najdłuższej trasie drugi w kategorii M2 był Adam Adamkiewicz, ukończył wyścig w czasie 3:26:19 z 15. pozycją open. W klasyfikacji Pucharu Polski Grzegorz Grabarek zajął 10 miejsce.

Prawie cały wyścig, wiec jakieś 3godz 25min jechałem sam. Równo, mocno, bez przygód. Na mecie melduje sie 15 Open i 2 w M2. Patrząc na listę zawodników przede mną, jestem zadowolony. To mój poziom - relacjonuje Adam Adamkiewicz.

Natomiast na dystansie Medio na najwyższym stopniu podium w kategorii K2 stanęła się Katarzyna Hendrzyk-Majewska, natomiast Mariusz Chyła ukończył maraton na drugim miejscu w kategorii M4.

Trasę w Krakowie dobrze znam ale przyznam, ze jeszcze nigdy nie sprawiła mi tyle trudności co dziś - wszechobecne ostatnio błoto dało w kość. Udało się wygrać kategorię ale sił starczyło na 2 miejsce na dystansie – komentuje K.Hendrzyk-Majewska.

Dodajmy, że na trasie Mini Martyna Szudra (LKS Szawer Leszno) była siódma w kategorii K1, z kolei wyścigu nie ukończyli Maciej Kasprzak i Wojciech Mizuro.

W klasyfikacji drużynowej team REAL 64-sto zajął trzecie miejsce.

• Redaktor naczelny, wydawca: Patryk Moryson
  • Współpraca: Mateusz Kalitka
  • Kontakt z redakcją: roweroweleszno@gmail.com