Udane starty kolarzy REAL 64-sto

W Żarach rozegrano trzeci wyścig w ramach cyklu Kaczmarek Electric MTB. W klasyfikacji open dystansów na podium stanęli kolarze REAL 64-sto Maciej Kasprzak, Grzegorz Grabarek i Michał Kaźmierczak.

Tym razem zawodnicy ścigali na pętlach, z podziałem na cztery dystanse o długości 80 km giga, 50 km mega, 20,5 km mini oraz 5,5 km młodzik. Przewyższenia na trasie wyniosły kolejno 1550, 950, 315 i 61 metrów.

Wyścig był udany dla kolarzy REAL 64-sto. Na najdłuższej trasie po 3 godzinach 16 minutach i 50 sekundach jazdy drugi na metę wjechał Maciej Kasprzak wraz z trzecim Grzegorzem Grabarkiem, z kolei Katarzyna Hendrzyk-Majewska była trzecia wśród kobiet.

W klasyfikacji dystansu mega najbliżej podium wśród kolarzy z regionu leszczyńskiego był  Emilian Pajzert, który zajął 6 miejsce. Natomiast lepiej poszło klubowemu koledze Michałowi Kaźmierczakowi – uplasował się na 2 pozycji open. W rywalizacji młodzików drugi był Kacper Bartkowiak.

Niestety o pechu może mówił uczestniczący w kraksie kilka kilometrów od startu Adam Adamkiewicz.

Przy wjeździe do lasu na dużej prędkości wykłada się przede mną dwóch ludków i ja zostaje w sytuacji ,,bez wyjścia" Crash! Szczęście w nieszczęściu jest takie, że kończę wyścig tylko z kilkoma szlifami. Za to mój rower wygląda już dużo gorzej i nie nadaje się do dalszej jazdy. Połamane koło, garmin do śmieci, przerzutka w szprychach no i ogólnie rower wygląda jakbym jeździł nim co najmniej z 3 sezony - relacjonuje.

Ludzie szanujmy sie!!!! Bo nasze zdrowie jest najważniejsze - przynajmniej dla mnie. Wykazujcie się na podjazdach, w ciężkim terenie i na całym wyścigu!! Bo z wiatrem i z góry to się kulają nawet wióry. - apeluje do współzawodników Adamkiewicz.

Poniżej zamieszamy kolarzy, którzy stanęli na podium, reprezentujących barwy lokalnych teamów:

2/Melita giga - Maciej Kasprzak (REAL 64-sto)
2/Kelita giga - Katarzyna Hendrzyk-Majewska (REAL 64-sto)
3/Melita giga - Grzegorz Grabarek (REAL 64-sto)
2/M3 giga - Wojciech Mizuro (REAL 64-sto)
3/M4 giga - Mariusz Chyła (REAL 64-sto)

1/K4 mega - Iwona Chyła (REAL 64-sto)
1/M1 mega - Emilian Pajzert (REAL 64-sto)
2/K3 mega - Hanna Dembska (Kross Euro-Rower.pl)
2/M1 mega - Kacper Jabłoński (Strefasportu.pl MW Invest)

1/M1 mini - Michał Kaźmierczak (REAL 64-sto)
1/MJM mini - Kacper Fiszer (REAl 64-sto)
3/KJM mini - Martyna Szudra (LKS Szawer Leszno)
3/MJM mini - Jakub Mądry (REAL 64-sto)
3/M1 mini - Łukasz Zielony (DGR Racing Team)

2/Młodzik - Kacper Bartkowiak (REAL 64-sto)

 Fot. Grzegorz Grabarek

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower