Upamiętnili 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Po rozegraniu dwóch zawodów przełajowych w Lesznie i Włoszakowicach pod wspólną nazwą "Cześć i Chwała Zwycięzcom" rozstrzygnięto klasyfikację generalną w kategorii Junior i Elita mężczyzn. Zwyciężyli w niej kolarze Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - Piotr Kryśki  i Marek Konwa.

Celem dwuetapowej imprezy sportowej było upamiętnienie 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez szlachetną i sportową rywalizację oraz poznanie historii i miejsc związanych z wydarzeniami toczącymi się na przełomie lat 1918–1919. Zawody zorganizowali K.S. 64-sto, sklep Konwa Bike Leszno oraz K.S. Kołownik Włoszakowice.

Zgodnie z zapisami regulaminu zwycięzcą w wymienionych kategoriach został ten zawodnik, którego suma czasów z dwóch etapów jest najniższa i nie zanotował straty okrążenia.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe szable, a pozostali nagradzani zostali pucharami:
    1 miejsce w kat Junior – Pamiątkowa szabla  -nagroda Wójta Gminy Włoszakowice
    2 miejsce w kat Junior – Puchar – nagroda Prezesa KS 64-sto
    3 miejsce w kat Junior – Puchar – nagroda Firmy Agri GeM
    1 miejsce w kat Elita mężczyzn – Pamiątkowa szabla – nagroda Prezydenta Miasta Leszno