Ścigali się w Wągrowcu

W lutym i marcu na terenie naszego województwa rozgrywane są zawody pod nazwą Cyclocross Wielkopolska Gogol MTB 2018. W pierwszej edycji na podium stanęli Mateusz Lewandowski (REAL 64-sto) oraz Martyna Szudra (LKS „Szawer” Leszno).

CycloCross Wielkopolska 2018 to okazja, aby sprawdzić na czym polega urok przełajowego ścigania. I też okazja, aby podszlifować technikę, która potem na pewno przyda się w sezonie MTB, nie tylko na maratonach, ale również na wyścigach XC – zachęcają organizatorzy.

W IV Mistrzostwach CycloCross Wielkopolska w Wągrowcu wystartowało 90 zawodów. W rywalizacji na rowerach górskich triumfował Mateusz Lewandowski, reprezentujący barwy leszczyńskiego REAL 64-sto – 6 rund pokonał w czasie 50 minut i 31 sekund, wyprzedzając konkurentów o 5 sekund.

Z kolei w wyścigu łączonym dla kategorii CX junior, kobiety i MTB kobiety, Martyna Szudra z LKS „Szawer” Leszno uplasowała się na 16 pozycji open oraz 1. w swojej kategorii.

Kolejna okazja do zimowego ścigania nadarzy się już w najbliższy weekend 18 lutego w Poznaniu, a finałowe rozgrywki odbędą się 11 marca w Skokach.