Ścigali się na szosie

Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) triumfował podczas wyścigu Solid Road, który rozegrano w niedzielę na szosie w okolicy Gostynia. Kolarze rywalizowali w strugach deszczu.

Czytaj dalej

Konieczny będzie ścigał się w Norwegii

Pochodzący z Lipna Mikołaj Konieczny znalazł się w składzie reprezentacji Polski, który weźmie udział w mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym odbywających się w norweskim Bergen.

Siódemka szczęśliwa dla Kosmy

Dokładnie 7 dni, 7 minut i 7 sekund zajęło leszczyńskiemu ultramaratończykowi Kosmie Szafraniak przejechanie Maratonu Rowerowego Dookoła Polski. Tym samym został zwycięzcą w kategorii Total Extrem. Dodajmy że dystans o długości 3142 km pokonał wyłącznie o własnych siłach, bez pomocy technicznej.

Paterka najszybszy na Torze Poznań

16 sierpnia na Torze Poznań rozegrano kolejną edycję „Kolarskiego Czwartku”. Triumfował w niej Krzysztof Paterka z LKK Team.

Startował w szosowych mistrzostwach świata

Reprezentujący biało-czerwone barwy Mikołaj Konieczny ukończył mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym na 71 miejscu. Wyścig juniorów obfitował w kraksy i defekty.

Damian Miela triumfuje w Poznań Bike Challenge

Czwarta edycja ŠKODA Poznań Bike Challenge jest niezmiennie największą tego typu imprezą rowerową w Polsce. W miniona niedzielę w opadach deszczu 6 tysięcy osób stanęło na starcie usytuowanym nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.

Konieczny szosowym v-ce Mistrzem Polski

W okolicy Krynicy-Zdrój trwają Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Pochodzący z Lipna i reprezentujący barwy KKS Gostyń Mikołaj Konieczny w klasyfikacji juniorów zajął drugie miejsce, wywalczając tytuł V-ce Mistrza Polski.

Wasiński najlepszy w Solid Road 2017

Blisko dwustu kolarzy wystartowało w tegorocznym wyścigu szosowym Solid Road. Triumfował w nim na kresce Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest).