Triumf Koniecznego na szosie

Mikołaj Konieczny z Lipna (KKS Gostyń) triumfował w miniony weekend w wyścigu ze startu wspólnego zaliczanego do Pucharu Polski, które rozegrano pod Opolem.

Na memoriał Joachima Halipczoka, będący jednocześnie Pucharem Polski na szosie przeprowadzona dwie konkurencję – jazdę indywidualną na czas i wyścig ze startu wspólnego.

W czasówce juniorzy mieli do pokonania dystans 20 kilometrów. Mikołaj Konieczny przejechał trasę w czasie 26 minut i 39 sekund, do zwycięzcy zabrakło 54 sekundy. Natomiast klubowy kolega Piotr Mierzyński z Włoszakowic uplasował się na 21 pozycji z czasem 27 minut i 52 sekund.

Kolejnego dnia przeprowadzono wyścig ze startu wspólnego na dystansie 120 kilometrów, składającego się z czterech okrążeń. Pierwsza 12-osobowa grupa z Koniecznym i Mierzyńskim finiszowała z czasem 2 godzin 47 minut i 58 sekund.

Jak relacjonował M.Konieczny portalowi Leszno24.pl na 30 kilometrze był w ucieczce wraz z dwoma innymi kolarzami. Po kolejnych 70 kilometrach z peletonu oderwało się sześciu zawodników, a kolejni dołączyli 3 kilometry przed metą. Gdy do finiszu brakowało 1,5 km do ataku przystąpił Niemiec, po chwili Mikołaj Konieczny starał się dołączyć do niego Mikołaj Konieczny, co udało mu się tego dokonać 500 metrów przed metą. Ostatecznie okazał się szybszy i stanął na najwyższym stopniu podium. Dodajmy, że na trzecim miejscu uplasował się Kamil Kordus (KKS Gostyń), a Piotr Mierzyński był  siódmy.

Należy zaznaczył, że Mikołaj tydzień wcześniej uczestniczył w kraksie, jednak ostatnia wygrana świadczy o wysokiej formie zawodnika, podopiecznego trenera Waldemara Minty.

Fot. Facebook / Mikołaj Konieczny

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower