Sukces Przemka Rozwalki na szosie

W ramach festiwalu rowerowego Bike Week w Szklarskiej Porębie rozegrano Szosowy Klasyk. Na 75 kilometrowej trasie triumfował Przemek Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest). Sukces był tym większy, że kolarz przez 40 kilometrów jechał samotnie w ucieczce.

Ideą Szosowych Klasyków jest pomysł na profesjonalne szosowe wyścigi dla amatorów, będąca też ciekawą i atrakcyjną sportowo propozycją dla zawodowców. Trasa wiodła z okolic Piechowic przez Świeradów-Zdrój do Szklarskiej Poręby. Wyścig rozegrano na dwóch dystansach Pro o długości 75 km i 52 km Fun , na których przewyższenia wyniosły kolejno 1400 i 1000 metrów.

 

Od początku próbowałem wraz z kolegą klubowym Pawłem Wasińskim rozerwać peleton, ale bez skutku. Po kolejnych przejechanych w peletonie spokojnych kilometrach od grupy oderwał się Paweł, który samotnie dojechał do 30 km, wygrywając tym samym premie górską, mając peleton tuż za plecami – relacjonuje naszemu portalowi Przemek Rozwalka.

 

Chwilę później jechaliśmy już większa grupą. Czułem się dobrze, chciałem spróbować swoich sił. Po ataku trzech zawodników na krótkim podjeździe wspólnie z Damianem Mielą dojechaliśmy do nich i od razu zaatakowałem. Od tego momentu przez około 40 km jechałem równo do mety, wygrywając z przewagą wyścig - dodaje triumfator Szosowego Klasyku.

Przemek ukończył rywalizację w czasie 2 godzin, 2 minut i 30 sekund. Na mecie przewaga do goniących go kolarzy wyniosła ponad 1,5-minuty. Dodajmy, że na krótszej trasie Marta Rozwalka uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii K2.

Wyniki kolarzy z teamów regionu leszczyńskiego:

  • 1/M2 pro – Rozwalka Przemysław (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 4/M2 pro – Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 5/M2 pro – Miela (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 17/M4 pro – Łabiak Dariusz (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 18/M4 pro – Janik Andrzej (Leszno, And.nova)
  • 27/M4 pro – Walczak Witold (Leszno, And.nova)
  • 33/M3 pro – Nowak Maciej

  • 2/K2 fun – Rozwalka Marta (Strefasportu.pl MW Invest)

Fot. Facebook / Szosowy Klasyk

 

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower