Piąte miejsce Rozwalki w TdP Amatorów

Imprezą towarzyszącą Tour de Pologne jest wyścig amatorów. Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) uplasował się na 5 pozycji open, ponadto zajął pierwsze miejsce w kategorii M2.

W zawodach wystartowało ponad 1900 uczestników. Wyścig pozwala pokonać rundę królewskiego etapu Tour de Pologne, czyli Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska, na trasie której w późniejszych godzinach rywalizowali kolarze zawodowi. Kultowym elementem wyścigu  jest podjazd na ścianę Bukovina w Gliczarowie.

Przemek dystans o długości 58 kilometrów pokonał w czasie 1 godziny, 39 minut i 24 sekund. Jego średnia prędkość wyniosła 35 km/h.

W imprezie startowali także inni kolarzy z regionu leszczyńskiego, którzy uplasowali się na dalszych lokatach:

• 23/M2 – Wasiński Paweł (Strefasportu.pl MW Invest)
  • 131/M4 - Łabiak Dariusz (Strefasportu.pl MW Invest)