Wasiński najlepszy w Solid Road 2017

Blisko dwustu kolarzy wystartowało w tegorocznym wyścigu szosowym Solid Road. Triumfował w nim na kresce Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest).

Stowarzyszanie Solid Sport Events znane z organizacji cyklu maratonów MTB w miniony wtorek zaprosiło kolarzy do rywalizacji na 90 kilometrowej trasie po gminie Krzywiń. Wyścig składał się z sześciu pętli na drogach asfaltowych, które wiodły z Krzywinia przez Wieszkowo, Żelazno, Lubiń i ponownie Krzywiń. 

Na pierwszym międzyczasie wyścig prowadził Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń) wraz z Przemysławem Rozwalką (Strefasportu.pl MW Invest), którym udało się wypracować 20-sekundową przewagę. Po przejechaniu 30 kilometrów utworzyła się sześcioosobowa grupka, w której znajdował się późniejszy zwycięzca wyścigu.

Na półmetku rywalizacji z 75-sekundową przewagą wyścig prowadziła ucieczka K.Krzywy, M.Konieczny, K.Gromnicki, P.Wasiński i H.Semczk. Na kolejnych międzyczasach zlokalizowanych na 60 i 75 kilometrze trasy zmianie uległa jedynie strata peletonu do uciekinierów, która wynosiła 2,5-3 minut.

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Po 2:17:44 jazdy pierwszy kreskę przekroczył Paweł Wasiński a tuż za nim Mikołaj Konieczny, Krzysztof Krzywy (Nexus Team) i Hubert Semczuk (Rybczyński Bikes Remmers Tp-Link Team). Wśród kobiet najlepsza była Anna Mądra-Bielewicz (Zgrupka Team).

Zwycięzcy w kategoriach wiekowych:
M2 – Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest)
M3 – Krzysztof Krzywy (Nexus Team)
M4 – Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
M5 – Robert Sydoł (Botant Team)
K1 – Anna Mądra-Bielewicz (Zgrupka Team)
K2 – Renata Głód (Strefasportu.pl MW Invest)

PEŁNE WYNIKI - zobacz

Fot. Facebook / DGR Racing Team

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower