Konieczny szosowym v-ce Mistrzem Polski

W okolicy Krynicy-Zdrój trwają Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Pochodzący z Lipna i reprezentujący barwy KKS Gostyń Mikołaj Konieczny w klasyfikacji juniorów zajął drugie miejsce, wywalczając tytuł V-ce Mistrza Polski.

Mikołaj rywalizował na 100 kilometrowym dystansie składający się z trzech 25 km pętli oraz także z 25 km dojazdem do mety. Jak relacjonował Robert Konieczny, ojciec Mikołaja - po pierwszej rundzie znajdował się w 20-osobowej grupie uciekającej. Na półmetku na ucieczkę zdecydował się jeden z kolarzy, pozostała grupa której trzymał się Mikołaj odnotowała 1 minutę i 50 sekund straty. Z kolei 15 km przed metą 10-osobowa grupa z Mikołajem miała 2 minuty straty za prowadzącym wyścig.

Pierwszy na mecie z czasem 02:45:53 zameldował się kolarz UKS MRÓZ Colnago Jedynka Kórnik Jan Łamaszewski. Po 23-sekundach o kolejne pozycje bezpośrednio rywalizowało ze sobą trzech zawodników, jednak to Mikołaj w tym gronie okazał się najlepszy. Dodajmy, że trzecie miejsce zajał Dawid Burczak z LKK ZM Warmia Biskupiec.

Odnotujmy, że w Mistrzostwach wystartowało 109 juniorów, z czego wyścig ukończyło 79. W tym gronie był także Piotr Mierzyński z Włoszakowic (KKS Gostyń), który uplasował się na 43 miejscu.

(fot. Facebook / Polski Związek Kolarski)