Na szosie w okolicach Miękini

W niedzielę w Miękini kolarze szosowi ścigali się w drugich zawodach zaliczanych do cyklu Via Dolny Śląsk. Piąty w open i pierwszy w kategorii był Damian Miela (Strefasportu.pl MW Invest).

Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach – PRO liczący 102 km z przewyższeniem 500 m oraz FUN o długości 51 km i przewyższeniu 250 m.

Na dłuższej trasie rywalizował kolarz Strefasportu.pl MW Invest, którzy ukończył wyścig jako piąty jadąc w grupie za ucieczką. Dodatkowo w kategorii M2 był pierwszy. Kolarz uzyskał czas 2 godzin 30 minut i 9 sekund, co przełożyło się na średnia prędkości 40,46 km/h.

W zawodach brali udział także inni kolarze z regionu leszczyńskiego, jednak uplasowali się na dalszych lokatach. W klasyfikacji generalnej drużynowej team Damiana Mieli zajmuje aktualnie czwartą pozycję na mega.

Przypomnijmy, że cykl składa się z wyścigu Ślężański Mnich, Visegrad Race i finału sezonu w Sobótce, Szosowego Klasyku pod marką organizatora cyklu MTB Bike Maraton w Miękini, Szklarskiej Porębie i Grodowcu, Korony Kocich Gór w Skotnikach a także GP Doliny Baryczy w Żmigrodzie.