K.Szafraniak i Strefasportu.pl najlepsi w 24h wyścigu

W dniach 19-20 maja w Rawiczu zorganizowano drugą edycję Rawickiego Maratonu Rowerowego, trwającego 24-godzinny. Impreza była częścią 8. Rawickiego Maratonu Sportu składającego się z przeróżnych dyscyplin sportowych.

Pętla o długości 55 km wiosła następująco: Rawicz - Słupia Kapitulna – Chojno – Pakosław – Dubin – Jutrosin – Grąbkowo – Konary – Ostrobudki – Golejewko – Chojno - Słupia Kapitulna – Rawicz. Rywalizacja polega na przejechaniu jak największej ilości okrążeń w jak najkrótszym czasie.

W zmaganiach panów niekwestionowanym zwycięzcom został leszczyński ultramaratończyk Kosma Szafraniak, przejechał 13 pętli w łącznym czasie 23 godzin 33 minut i 57 sekund.

Wyniki kolarzy reprezentujący teamy i pochodzący z regionu leszczyńskiego:
1. Kosma Szafraniak (Leszno, 13 okr, 23:33:57)
17. Kacper Jabłoński (Strefasportu.pl MW Invest, 8 okr., 22:14:45)
50. Paweł Wach (Leszno, 6 okr., 21:57:02)
69. Łukasz Mularczyk (DGR Racing Team, 4 okr., 16:08:55)
82. Rafał Frąckowiak (Włoszakowice, 3 okr., 06:55:17)
85. Włodzimierz Walczak (LKK Leszno Drużyna Szpiku, 3 okr., 07:53:53)
87. Piotr Dudek (Kąkolewo, 3 okr., 17:58:23),
93. Dariusz Łabiak (Strefasportu.pl MW Invest, 2 okr., 03:16:49)
104. Łukasz Witkowski (Leszno, 1 okr., 01:52:57)
---
17/K – Karolina Sobota (Leszno, 2 okr., 07:47:36)

W klasyfikacji drużynowej triumfował team Strefasportu.pl, który łącznie pokonał w wyznaczonym czasie 37 okrążeń, dający w sumie czas 91 godzin 1 minuty i 4 sekund. Kolejni na podium rywale „Jajcarze” zaliczyli 34 pętle w czasie 86:18:54 a trzeci w klasyfikacji „Gierliki i spółka” 32 okrążenia w 90:34:47.