Konieczny na podium, Jatczak tuż za

W Zamościu trwa 62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Orlików” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. W pierwszym etapie trzecie miejsce wywalczył pochodzący z Lipna Mikołaj Konieczny (Team Hurom) a leszczynianin Artur Jatczak (TC Chrobry SCOTT Głogów) uplasował się tuż za podium.

Finisz poprzedziła ośmioosobowa ucieczka, w której znaleźli się kolarze z naszego regionu. Wyścig o długości 157,6 km wygrał z czasem 3 godzin 40 minut i 44 sekund Mariusz Gąsiorowski (Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). M. Konieczny oraz A. Jatczak wjechali na metę 23-sekundy po zwycięzcy, zdobywając bonifikatę 7-sekund. Do klasyfikacji generalnej zdobyli kolejno 18 i 19 punktów. Ponadto na lotnych premiach Konieczny był trzeci i drugi, a Jatczak dwukrotnie pierwszy i raz trzeci.

Z kolei w klasyfikacji aktywnych po pierwszym etapie Artur Jatczak zajmował pierwszą pozycję, a Mikołaj Konieczny trzecią - tym samym w drugim etapie kolarz TC Chrobry SCOTT Głogów startował w czerwonej koszulce.

Dodać należy, że Mikołaj Konieczny niespełna 3 tygodnie temu miał przeprowadzony zabieg lekarski, przez co musiał wstrzymał się od treningów. Tym bardziej potwierdza to fakt formy i talentu pierwszorocznego orlika.