W czołówce wśród Orlików

M. Konieczny czwarty, A. Jatczak szósty – na takich lokatach uplasowali się kolarze z regionu leszczyńskiego po zakończeniu pięcioetapowego 62. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Orlików” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej.

Rywalizacja toczyła się w okolicach Zamościa. Pierwszy etap ze startu wspólnego liczył 157,6 km, drugi wyścig 128,7 km, trzeci etap to 19 km jazda indywidualna na czas, a w dwóch kolejnych kolarze mieli do przejechania 105,4 i 136,1 km.

Pochodzący z Lipna Mikołaj Konieczny, obecnie reprezentujący barwy Team Hurom w pierwszym wyścigu będąc w ośmioosobowej ucieczce stanął na najniższym stopniu podium. W kolejnych zmaganiach w finiszującym całym peletonie zajął 21 lokatę. Z kolei w „czasówce” stracił 1 minutę i 13 sekund do triumfatora, co przełożyło się na zajęcie 9 miejsca. W czwartym etapie Mikołaj uplasował się na 21 miejscu, po tym jak 60-osobowy peleton wjechał na metę w jednym czasie. Natomiast w ostatnim dniu zmagań powtórzyła się sytuacja z poprzedniego dnia, jednak tym razem kolarz z Lipna ukończył wyścig na czele stawki – był szósty.

Drugi reprezentant naszego regionu, leszczynianin Artur Jatczak należy do teamu TC Chrobry SCOTT Głogów. W pierwszym dniu był czwarty, tuż za M. Koniecznym. W drugim etapie uplasował się na 21 pozycji, podczas jazdy indywidualnej na czas tracąc nieco dwie minuty do zwycięzcy ukończył wyścig na 21 miejscu. Z kolei w dwóch kolejnych dniach zmagań Artur uplasował się dwukrotnie na 16 pozycji.

W klasyfikacji generalnej Mikołaj Konieczny zajął 4 miejsce, ze stratą 01:03 do zwycięzcy i 22-sekund do podium, a klasyfikację Aktywnych ukończył na 11 pozycji. Z kolei Artur Jatczak w „generalne” uplasował się na 6 miejscu (strata 01:52 do triumfatora), natomiast wśród Aktywnych, podczas etapów był czterokrotne pierwszy, dzięki czemu mógł startować w czerwonej koszulce, jednak po ostatnim wyścigu ostatecznie „spadł” na drugą pozycję.

Jak już informowaliśmy, Konieczny niespełna 3 tygodnie temu miał przeprowadzony zabieg lekarski, przez co musiał wstrzymał się od treningów. Tym bardziej potwierdza to fakt formy i talentu pierwszorocznego orlika.